Czy warto zlecać zarządzanie kadrami?

Różnego typu firmy częściej niż wcześniej korzystają z outsourcingu. Spowodowane jest to zazwyczaj tym, że tego rodzaju działanie jest bardziej rentowne, niż organizowanie niektórych działów w przedsiębiorstwie. Dobrym przykładem może być doradztwo personalne.
agencja pracy
Firmy najczęściej delegują na zewnątrz kwestie powiązane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Z pewnością robią to przedsiębiorstwa, których sektorem działalności jest przykładowo praca sezonowa. W ogóle nie opłaca im się utrzymywać bez przerwy działu rekrutacji, jeżeli jako takie prace związane z pozyskiwaniem pracowników wykonują raz do roku.

Pozostałe artykuły

W jaki sposób dobrać firmę porządkującą?

Niszczenie dokumentów
W urzędach jak też firmach coraz większą wziętością cieszy się outsourcing usług związanych z porządkowaniem. Wbrew dotychczasowym sądom, zlecenie sprzątania biura jednostce zewnętrznej opłaci się bardziej niż zatrudnianie w tym celu swego personelu. Na co kierować uwagę wybierając jednostkę sprzątającą? Przedstawiamy kilka konkretnych sugestii.


Rekrutacja pracowników to tylko jedna z gałęzi, którymi zajmują się agencje doradztwa personalnego. Możemy też skorzystać z ich usług jeśli chodzi o innego typu sprawy związane z pozyskiwaniem pracowników. Zdecydowanie flagową usługą takiego typu agencji jest outsourcing kadr i płac, więcej->. Oddając to zewnętrznym fachowcom nie musimy przejmować się niczym. Wszystkie umowy, rozliczenia, urlopy i inne tego typu sprawy wykonuje za nas firma zewnętrzna. Jeśli prowadzimy firmę, jest to rozwiązanie absolutnie warte uwagi. Naturalnie, można zatrudnić kogoś na stanowisku utworzonym specjalnie do kontaktowania się z agencją zewnętrzną i sprawdzania jej działań, ale to i tak o wiele bardziej korzystne niż utrzymywanie pełnego działu zasobów ludzkich.

Od kilku lat popularność zyskało hasło payroll, które być może jest obce niektórym przedsiębiorcom. Jest to też jedna z usług proponowanych przez agencje doradztwa personalnego. Pod tą frazą kryje się nic innego jak kompleksowa obsługa kadrowo –płacowa. Wszystkie rozliczenia delegacji, wyliczanie premii i temu podobne – wszystko to składa się na tę usługę. Linie biznesowe Payroll - więcej tutaj: Randstad - payroll.
1 2