Zarządzanie jakością systemy i ich certyfikacja

Odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej bez ustanku słyszymy o różnego typu certyfikatach jakości. Przydatny w branży certyfikat pragnie otrzymać każda firma, nie ma znaczenie czy jest to instytucja publiczna, czy producent jakiegoś towaru czy może dostarczyciel usług. Tematyka ta jest trudna, zatem od razu rozpoczęły funkcjonowanie przedsiębiorstwa specjalizujące się w doradztwie i pomocy przy pozyskiwaniu różnego rodzaju certyfikatów.

Przedsiębiorstwa przede wszystkim zaczęły wdrażać wszelkiego rodzaju systemy zarządzania jakośc http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/jakosc/iso_9001_pl/iso-9001.html ((zobacz dodatkowe informacje)) działania w firmie. Zwiększają zaufanie kontrahentów i partnerów biznesowych i istotnie wpływają na efektywność przedsiębiorstwa. Z pewnością należy pomyśleć o wprowadzeniu takiego systemu, jeżeli marzymy o efektywnym działaniu na europejskim rynku.

trains
Warto także zapoznać się z terminami powiązanymi z certyfikatami i odpowiednim znakowaniem towarów. Nawet gdy korzystamy z usług firmy doradczej poczytajmy choć trochę na ten temat.

Warto wiedzieć na przykład, że certyfikat iso 27001 związany jest z bezpieczeństwem informacji w przedsiębiorstwach. Kiedy zatrudniamy ludzi, prowadzimy ewidencję kadr - powinniśmy upewnić się, czy nasze metody postępowania są zgodne z normami Unii Europejskiej. Tutaj więcej na ten temat

Jeśli przykładowo mamy firmę wytwarzającą różnego rodzaju maszyny, warto dowiedzieć się, czy dotyczy ich oznakowanie CE. Jest to pewnego rodzaju deklaracja, że wytwarzany przez nas sprzęt spełnia wymogi bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

tuv: zarządzanie ryzykiem
Kolejną kwestią jest badanie jakości produktów spożywczych. To nie jest żadna fanaberia wymuszona przez Unię, ale normy dla pewnych grup produktów mogą być różne od tych obowiązujących poza terenem Unii Europejskiej. Szczególnie twarde obostrzenia nakładane są na rzeczy przeznaczone dla dzieci.

1 2