Jak oddać na opp 1% podatku

Za nasz 1% fundacje są bardzo wdzięczne. Organizacje pożytku publicznego potrzebują każdego grosika, żeby mogły jak najlepiej realizować swoje cele. Gdy rozliczamy pit przez internet bez problemu możemy 1 procent podatku przekazać wybranej przez nas organizacji. zwykle programy pomagające w rozliczeniu mają już uzupełnioną odpowiednią rubrykę, ale możemy naturalnie sami dokonać wyboru. Ten 1% fundacje często zbierają na bardziej określony cel niż po prostu „działania fundacji”.
Pieniądze, Euro
Co roku rozliczamy się z podatku i odkąd możemy przekazywać 1 procent podatku wybranej organizacji - w większości to robimy. Co więcej, z roku na rok coraz więcej ludzi przekazuje tych kilka groszy jakiejś fundacji. To prosty sposób, by pomóc, nie wymaga od nas w ogóle wysiłku, przecież pita wypełniamy niezależnie od wszystkiego. Organizacje pożytku publicznego muszą starać się na wszelkie sposoby o środki na funkcjonowanie, prawie nigdy nie są dofinansowywane z budżetu państwa, a ich cele bardzo często warto wspomóc.


Pozostałe artykuły

Jakiego rodzaju umiejętności powinna mieć osoba funkcjonująca na stanowisku kontrolera finansowego?

Pokój
Ogólnie wiadomo, że żeby móc podejmować (często niezwykle poważne) decyzje, konieczne jest posiadanie znacznej ilości dokładnych informacji. W wypadku mnóstwa spółek, osobą odpowiedzialną za ich zbieranie jest człowiek, jaki działa na etacie, o którym będzie mowa.


Profesjonalista, który funkcjonuje na takim etacie powinien ukończyć wyższe studia z dziedziny ekonomii (najlepiej o specjalizacji finansowym oraz controllingu).
1 2