Jak oddać na opp 1% podatku

Za nasz 1% fundacje są bardzo wdzięczne. Organizacje pożytku publicznego potrzebują każdego grosika, żeby mogły jak najlepiej realizować swoje cele. Gdy rozliczamy pit przez internet bez problemu możemy 1 procent podatku przekazać wybranej przez nas organizacji. zwykle programy pomagające w rozliczeniu mają już uzupełnioną odpowiednią rubrykę, ale możemy naturalnie sami dokonać wyboru. Ten 1% fundacje często zbierają na bardziej określony cel niż po prostu „działania fundacji”.
Pieniądze, Euro
Co roku rozliczamy się z podatku i odkąd możemy przekazywać 1 procent podatku wybranej organizacji - w większości to robimy. Co więcej, z roku na rok coraz więcej ludzi przekazuje tych kilka groszy jakiejś fundacji. To prosty sposób, by pomóc, nie wymaga od nas w ogóle wysiłku, przecież pita wypełniamy niezależnie od wszystkiego. Organizacje pożytku publicznego muszą starać się na wszelkie sposoby o środki na funkcjonowanie, prawie nigdy nie są dofinansowywane z budżetu państwa, a ich cele bardzo często warto wspomóc.


Pozostałe artykuły

O czym musimy pamiętać rozliczając swój PIT, aby nie posiadać później kłopotów z urzędem skarbowym?

prezes
Czy pragniemy, czy nie, podatki uiszczać powinniśmy. Tak było w przeszłości, tak jest teraz i tak pewnie będzie w przyszłości. Zwykły człowiek, chociażby chciał, to i tak niczego z tym nie zrobi.
1 2