Spadki cen na rynku mieszkaniowym

Koniec zeszłego i pierwsze półrocze obecnego to czas nurkowania w dół cen na rynku budownictwa. Tanieją mieszkania obrocie wtórnym i pierwotnym, niższe stawki są też za wille. Nie ważne, czy to jest Kraków czy Wrocław, sprzedaż mieszkań przechodzi krach. Równy poziom kosztów za metr kwadratowy da się zauważyć tylko w będących na fali dzielnicach większych miast . Podobnie jest w przypadku nieruchomości luksusowych.
apartament z tarasem
Sytuacja na rynku budownictwa jest spowodowana niskim popytem. Ten za to wynika obecnie z zaczynających się wakacji. Patrząc ogólnie winowajcą są nieopłacalne warunki kredytowe i rozhulana liczba oddanych metraży – nasycenie rynku. Badając generalne statystyki cen, można zauważyć, że regionem, gdzie najwolniej obniżają się ceny, jest mazowieckie. Nawet gołym okiem widać to, gdy po wpisaniu w wyszukiwarkę „nieruchomości mazowieckie” dostajemy niezmiennie jednakowe ceny drogich osiedli.
nieruchomości apartamentowe w tym wypadku znacząco zniekształcają przeciętną, bo wciąż jest niezły popyt na mieszkania w monitorowanych osiedlach Warszawy. Dość rozchwytywane są ”lepsze” dzielnice, takie jak Ursynów i Bemowo. W nich dilerzy nieruchomości trzymają ceny na jednym, a nawet odrobinę wyższym niż wcześniej, pułapie. Jeżeli chodzi o mniej elitarne mieszkania Warszawa ma w ofercie rzecz jasna również standardowe budownictwo (jesteśmy tutaj), stawiane w wielu zakątkach metropolii.

Pojawia się pytanie, czy to idealny moment, by nabyć własne M? Możliwe, że tak. Znawcy zaznaczają jeszcze, że zastój na rynku może trwać nawet do końca roku. Trzeba więc rozważyć poczekanie z wyborem, obserwując skrupulatnie statystyki rynku budowlanego. Szczególnie można liczyć na gwałtowniejsze obniżki na rynku wtórnym i willowym.

Jeśli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment, który Ci oferuje. Na pewno jest tym, czego już długi czas poszukujesz.

/J]

Pozostałe artykuły

Czy dobrze teraz sprzedać mieszkanie?

Inwestycje, nieruchomości
Od końcowych miesięcy zeszłego roku ceny powierzchni mieszkalnych maleją. Fachowcy uważają, że ta tendencją zachowa się przez znaczący okres, bardzo możliwe, że aż do 2013 roku. Analogicznie wygląda sytuacja na rynku budownictwa jednorodzinnego. Tam silny krach wystąpił 3 miesiące temu i obserwujemy go teraz. Czy jest to w takim razie najlepszy czas, by sprawić sobie własne lokum? Wygląda na to, że tak, ale może lepiej chwilę się wstrzymać, by natrafić na korzystniejsze okazje. Za kilka miesięcy kurcząca się ciągle sprzedaż mieszkań może spowodować następne obniżki cen.
Zaczerpnięte z:
18-12-10 11:15