Trendy na rynku biur

Zwiększająca się liczba inwestycji biurowych, spowodowanych rosnącym popytem, nie zdążyło jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po stagnacji podaż. Jakie właściwie są perspektywy w segmencie biurowym? Czy w poprzednich kwartałach wykształciły się mające większy wpływ tendencje, na które warto zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnie Z całą pewnością trendem na rynku powierzchni komercyjnych są wielkopowierzchniowe lokale. Zwiększający się popyt zaczął nakręcać inwestycje deweloperów, którzy położyli nacisk nie jedynie na nowoczesne wykończenie, ale i na wielkość. Szukając w przeglądarce na przykład "biura do wynajęcia wrocław" znajdziemy oferty idącej w tysiącach metrów.

W związku z zainteresowaniem związanym z większymi przestrzeniami i coraz większej ilości globalnych przedsiębiorstw uruchamiających własne oddziały nad Wisłą rozprzestrzeniła się moda na biura "na zamówienie". Firma zawiera umowę na przestrzeń w danej nieruchomości (Szukasz przytulnego mieszkania? Zobacz inwestycja Sady nad Zieloną) już na etapie planowania i dopasowuje powierzchnię do indywidualnych preferencji i według własnego projektu. Jest to nie tylko niezwykle przydatne, ale też ekonomiczniejsze z uwagi na mniejsze koszty zakupu przedsprzedaży czy pre-let.

Po drugie: zwyżkujący popyt. Od początku roku rośnie także skłonność do zakupu na powierzchnie biurowe. Główny wpływ ma na to zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez zagranicznych inwestorów, budowanie sieci administracyjnej w największych polskich miastach i stymulowanie aktywności rodzimych podmiotów gospodarczych.

Mimo specyficznych niedogodności połączonych z komunikacją. Różnica cenowa sprawia, że najlepiej wynajmują się powierzchnie poza ścisłym sercem miast. Centrum natomiast opanowane jest przez światowe wielkie firmy, ich możliwości budżetowe określają rynkowe koszty wynajęcia powierzchni.

Pozostałe artykuły

Obecne trendy na rynku biur

meble biurowe
Coraz więcej inwestycji o charakterze gospodarczym, nakręcanych wzrastającym zainteresowaniem, nie miało szans jeszcze wpłynąć na kurczącą się po stagnacji podaż. Jak dokładnie wygląda sytuacja na rynku biurowców?


Po trzecie: niewielka dostępność Kryzys nie daje o sobie zapomnieć i zawieszenie czy zaniechanie nowych budów powierzchni biurowych doprowadziła do znacznego zmniejszenia podaży. Skutkiem jest istotne ograniczenie w wyborze odpowiedniej nieruchomości biurowej.

Wyszukując "lokale użytkowe Wrocław" pokazane nam zostanie odczuwalnie mniej ofert niż kilka lat temu. Ten stan rzeczy może potrwać, gdyż pomimo, że ilość nowych inwestycji ponownie zaczyna rosnąć, na ukończenie budowy potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości można znaleźć na stronach – lokale do wynajęcia Wrocław.
Twórca: Katarzyna Jakubów
22-08-03 07:02