Obecne trendy na rynku biur

meble biurowe
Zwiększająca się liczba inwestycji biurowych, stymulowanych rosnącym popytem, nie zdążyło jeszcze wywrzeć nacisku na malejącą po kryzysie podaż. Jak dokładnie wygląda sytuacja na rynku biurowców? Czy w minionych tygodniach powstały istotniejsze tendencje, które warto mieć na względzie zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnie
Z całą pewnością trendem na rynku lokali użytkowych są wielkopowierzchniowe lokale. Zwiększający się popyt zaczął ożywiać inwestycje deweloperów, którzy postawili nie tylko na nowoczesne wykończenie, ale też na wielkość. Wyszukując chociażby "lokale użytkowe Wrocław" trafiamy na oferty wielkopowierzchniowej.

Przy okazji dużych powierzchni i rosnącej liczbie globalnych przedsiębiorstw uruchamiających swoje filie nad Wisłą rozprzestrzeniła się moda na biura "na zamówienie". Przedsiębiorstwo kupuje powierzchnię w budowli już w fazie projektowania i dopasowuje powierzchnię do własnych potrzeb i według własnego projektu. Jest to nie tylko niezwykle wygodne, ale również bardziej opłacalne ze względu na mniejsze koszty zakupu nabycia w tej fazie inwestycji czy pre-let.

Po drugie: rosnący.

Publikacja, którą teraz widzisz to wspaniałe źródło (https://royal-nieruchomosci.com/dzialki-na-sprzedaz-koszalin/) informacji, jednak jeśli szukasz podobnych danych, to kliknij odnośnik.


Od początku roku wzrasta także zapotrzebowanie na powierzchnie komercyjne. Najistotniejsze jest tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, budowanie sieci administracyjnej w większych aglomeracjach i pobudzenie aktywności polskich podmiotów gospodarczych.

Abstrahując od pewnych niedogodności połączonych z komunikacją. Różnica pieniężna powoduje, że najszybciej wynajmują się biura ulokowane poza centrum. Ono natomiast zarezerwowane jest przez zagraniczne wielkie firmy, ich możliwości finansowe określają stawki czynszu.

Po trzecie: niewielka dostępność
Kryzys nie daje o sobie zapomnieć i zablokowanie czy porzucenie zamierzonych inwestycji biurowych przyczyniła się do znacznego spadku podaży.
Spowoduje to istotne ograniczenie w wyborze poszukiwanej przestrzeni o charakterze komercyjnym.

Znajdując "lokale użytkowe Wrocław" pokazane nam zostanie znacznie mniej ofert niż kilka lat temu. Ten stan rzeczy może potrwać, gdyż chociaż liczba rozpoczętych projektów ponownie zaczyna rosnąć, na budowę potrzeba czasu.

Więcej informacji można znaleźć na łamach – lokale do wynajęcia Wrocław.
Twórca: Katarzyna Jakubów
23-03-03 07:02