Idea tak zwanego tajemniczego klienta

Co pewien czas w ogłoszeniach o pracę można spotkać się z ofertą tajemniczego klienta. Jest to praca, która nie jest dobrze znana dużej grupie ludzi. Na czym zatem ona polega? Co należy do zasadniczych funkcji tego rodzaju osoby?

Zakupy
Tajemniczy klient jest pracownikiem, który najmowany jest w celu sprawdzenia, jak wygląda obsługa w punktach sprzedażowych, salonach jak również innych miejscach, w których mamy styczność z osobami odpowiadającymi za zachęcenie klientów do zakupu danego produktu.

Pozostałe artykuły

Najczęściej stosowane metody na sprawdzenie własnych pracowników

kobieta na zakupach
Klient jest najbardziej istotny - w końcu możemy w sumie zainwestować grube miliony w biznes, reklamę, etc., lecz to na nic, jeżeli po prostu sprzedawane przez nas produkty / świadczone usługi, nie będą cechować się odpowiednim poziomem.


Kompetentna osoba, która jest zaangażowana na stanowisku tajemniczego klienta odpowiada za przeprowadzenie anonimowej kontroli, która ma dać odpowiedź na pytanie, czy sprzedawcy postępują według określonych wytycznych, które są im przedstawiane na specjalnych kursach. Tajemniczy klient (dowiedz się: na naszej stronie) na ogół wciela się w rolę standardowego klienta, jednak w przeciwieństwie do niego zwracać on musi baczną uwagę na wszelkie niuanse, które dla gro ludzi nie są ważne. Na ogół posiada on specjalnie opracowany formularz, na którym ma wypunktowane, jakie zachowania powinny pojawić się u sprzedawcy. Wbrew pozorom jest ich wiele, i każde musi mieć miejsce w trakcie obsługiwania przeciętnego klienta. Zadaniem tajemniczego klienta jest ich wyłapanie. Do jego zadań należy także przedstawienie opinii na temat tego, co spotkał w sklepie. Oceniana jest czystość sklepu, jak również wygląd ekspedienta. Wszystko w dzisiejszych czasach ma olbrzymie znaczenie.

Każde badania marketingowe (wejdź: tu) zwracają uwagę na to, że prawidłowo wykonane szkolenie (polecamy ocena ryzyka zawodowego na stanowisku spawacz bhponline) z branży obsługi klienta daje dobre rezultaty, które w perspektywie przełożą się na zyski ze sprzedaży. Poświadczają to specjalne badania, które mają na celu zweryfikowanie poziomu zadowolenia klienta. Są one wykonywane w miarę regularnie, w celu sprawdzania aktualnych preferencji panujących na rynku. To na jego podstawach niejednokrotnie tworzy się raporty, które mają wpływ w znacznym zakresie na nową strategię sprzedaż jak i promocji. Badania marketingowe jak więc można zauważyć mają duże znaczenie w wielu przypadkach i stąd też przykłada się do nich dużą wagę.
19-12-24 07:09