Leasing dla film budowlanych

Z informacji Związku Polskiego Leasingu wynika, że w przeciągu dziewięciu miesięcy 2011 r. wartość inwestycji w "budowlance" sfinansowanych poprzez leasing osiągnęła aż 1, 8 mld zł, co oznacza podwyższenie (rok do roku) o ponad jedną czwartą.
Leasingodawcy natomiast sądzą że choć leasing jest atrakcyjnym modelem finansowania usług budowlanych, to równocześnie jest wybitnie ryzykowny.

Wszystkie opłaty związane z kupnem maszyn w drodze leasingu operacyjnego, przedsiębiorstwo może wliczyć w koszty pozyskania przychodu.

Równie interesujący tekst jest umieszczony w tym miejscu, zatem sprawdź na stronie (https://www.eccotravel.eu/kraj/islandia/) i sprawdź, co przeczytasz tutaj. To również powinno być dla Ciebie zajmujące.

Jednak firma korzystająca z tej formy musi mieć zabezpieczone w budżecie środki na spłatę rat czynszu leasingowego, bo w odwrotnym przypadku maszyny i urządzenia budowlane mogą być zabrane, nawet, gdy przedsiębiorca zapomni zapłacić kończącej raty (zobacz kliknij w link) czynszu. Z drugiej strony firmy budowlane niejednokrotnie otrzymują płatności ze sporym zwłoką i niekiedy nie stać na m.in. zapłatę zobowiązań finansowych leasingodawcom.

Wyniki sprzedaży firm leasingowych w segmencie maszyn i urządzeń dla budownictwa pokazują, że sytuacja na tym rynku jest stabilna. Polska jest obecnie jednym z najogromniejszych placów budowy w Europie i wszystko wskazuje na to, że pozostanie takim również po zakończeniu EURO 2012 - mówi Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za finansowanie branży budowlanej.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości - ceidg-1
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
19-02-16 07:18