Jak perfekcyjnie przygotować

Jeśli zamierzamy zorganizować konferencję lub szkolenie, mamy przed sobą wiele przygotowań, działań należy rozpocząć wiele tygodni naprzód, w zależności od wagi wydarzenia. Początkiem przygotowań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne istotne zagadnienia, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzi to: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas satysfakcjonuje, aby organizacja konferencji lub szkolenia stała się sukcesem? Czy program konferencji będzie rozbudowany na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jakim budżetem dysponujemy? W odpowiedzi na te kwestie bardzo pomocny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.


Szkolenie Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu
Jeśli organizujemy szkolenie, należy skonsultować się z szkoleniowcami i trenerami, ile czasu zajmie im zrealizowanie założonej tematyki szkolenia i czy dawka wiedzy, jaką zamierzają przekazać, nie przytłoczy zanadto uczestników. Zajęcia powinniśmy układać blokami tematycznymi, przewidując pauzy na kawę lub posiłek. Magnesem przyciągającym uczestników bywa wspólna kolacja integracyjna, wizyta w teatrze lub zwiedzanie miasta.

Jeśli organizujemy konferencję, musimy z detalami określić jej zakres tematyczny i poświęcić czas na stworzenie listy mających na niej odczyty specjalistów. Chcemy pozyskać jako wykładowców uznane autorytety z danej branży, musimy ich powiadomić dużo wcześniej, a w budżecie wziąć pod uwagę kwoty honorariów. Jeśli mamy ograniczone środki, możemy zwrócić się o sponsoring firm z branży w zamian za czas na prezentację ich oferty. Zarówno stworzenie listy osób mających wystąpienia, jak i uczestników konferencji to bardzo czasochłonne przygotowania. Na koniec pozostaje opracowanie materiałów, które chcemy przekazać uczestnikom.

Pozostałe artykuły

Wynajem pomieszczeń szkoleniowych

Szkolenie Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu
Sale konferencyjne i szkoleniowe to aktualne bardzo często szukane pomieszczenia do wynajęcia. Bardzo dużo przedsiębiorstw urządza lub planuje zorganizowanie spotkania biznesowego. Wiąże się to nie tylko z kosztami, ale również z kłopotami natury organizacyjnej. Trzeba mieć na uwadze to, by z odpowiednim wyprzedzeniem zainteresować się dokonaniem wyboru lokalizacji oraz kwestiami związanymi z wynajmem.


Co po maturze? Szkoła policealna!
Mając określoną listę uczestników konferencji, lub (zobacz secret client) chociaż ich liczbę, należy rozpocząć poszukiwania miejsca szkolenia lub konferencji. Jeżeli nie posiadamy własne sale konferencyjne, albo zamierzamy zorganizować nasze wydarzenie w innym mieście, np. Wrocławiu, trzeba po prostu znaleźć w Intenecie. Otrzymamy szeroki wybór firm świadczących te usługi. Wybierajmy miejsce świadomie, bo rozrywki, jakie oferuje wielkie miasto, mogą odciągnąć uczestników konferencji.
1 2