Handel w Rosji – o czym musisz pamiętać?

Nasze państwo 23 lata temu odzyskało wywalczoną niezależność. Następnie upadł ZSRR i UW. To naprawdę ważne, gdyż jest on niezbędny w relacjach handlowych z tamtejszymi handlowcami. Jednakże obok języka, musisz pamiętać o certyfikacie Gost R
.

Certyfikacja gost

Odnowił się handel i partnerstwa biznesowe z Niemcami, Francją, Stanami Zjednoczonymi. Po wejściu do Unii Europejskiej sytuacja się zmieniła. Handlarze uzmysłowili sobie, że za miedzą naszego kraju istnieje pojemny i niespenetrowany rynek do sprzedaży (dokładne dane - www.certificator.eu/). Federacja Rosyjska po długim czasie odwrócenia na nowo stała się popularna. Wycieczkowicze zaczęli doceniać budowle Moskwy i Petersburga, marzeniem wielu z nich stała się podróż koleją Transsyberyjską. W szkołach po latach wróciły lekcje języka rosyjskiego.

To niezbędny akt, który potwierdza, że dobra są zgodne z oficjalnymi standardami ustalonymi przez Rosję. Obszar, na którym obowiązuje, to nie jedynie Rosja. certyfikacja jest honorowana też w Kazachstanie, Gruzji i na Białorusi. Duża część handlowców myśli, że posiadając certyfikat ISO, załatwianie innego rodzaju certyfikacji nie jest potrzebne. To błąd. W FR i w trzech stowarzyszonych krajach honoruje się tylko certyfikaty gost (więcej informacji).

Certyfikacja dla Rosji jest nieodzowna w wielu przypadkach. Ważną rozpiskę produktów, które potrzebują certyfikacji, można znaleźć w sieci. Reguły się od czasu do czasu modyfikują. Certyfikat Gost można otrzymać na jedną serię towaru. Jeśli chcesz utrzymać dłuższą wymianę towarową, możesz ubiegać się również o certyfikaty Gost na całą produkcję (ważność trzy lata) albo na fabrykę.

Nie ma się co czarować, dostanie zaświadczenia tego typu, co Certyfikacja Gost-R, do prostych nie należy. Zatem rekomenduję skorzystanie z pracujących w sieci firm, specjalizujących się w tej kwestie. Zanim zdecydujesz się na pomoc z zewnątrz, upewnij się, czy produkt, jaki chcesz wwieźć na obszar rosyjski, znajduje się na rozpisce.
Twórca: A.Z.
18-06-22 14:51