Trudne poszukiwania pracy

Na rynku pracy jest coraz ciężej i dobrze to znają nie tylko świeżo upieczeni absolwenci. Porządnie sporządzone CV to konieczność, ale nie zawsze wystarcza. Pracodawcy zwracają uwagę głównie na doświadczenie zawodowe, więc to nie wybór studiów jest problemem.

Kilka lat temu jedynym wyjściem dla szukających pracy była praca za granicą. Zaraz po skończeniu szkoły, bez przygotowanie, całe rzesze ludzi wybyło do Irlandii szukać pracy, podziwiając cliffs od moher. Najczęściej zajmowali się pracą fizyczną, na budowach, a kobiety pracowały w restauracjach i barach. Teraz zaszło wiele zmian.

W tej chwili w Angli i Irlandii o pracę jest trudniej, jednak ciągle jest łatwiej niż w Polsce. Bezrobocie w Irlandii dotknęło wielu Polaków i zmusiło ich do domów. Z całą pewnością zagraniczna praca to chwilowe zajęcia na zmywaku. Zapominamy, że to oferta szczególnie dla młodych wykształconych ludzi, chcących podnieść swoje kwalifikacje. absolwenci wyższych uczelni często szukają zatrudnienia w Anglii i Irlandii, odnosząc sukces.

Sukces Polaków w Dublinie Dobra autoreklama i zaawansowany angielski i świetnie napisany list motywacyjny po angielsku ułatwiają sytuację na rynku pracy. Siedziba Google w Dublinie chętnie angażuje Polaków, a płaca jest na tyle kusząca, że mądrzy ludzie zdecydowanie uciekają z Polski. To samo dotyczy brytyjskich agencji marketingowych. Nasi fachowcy są tam poszukiwani, a kwalifikacje, które dostają pozwalają na pracę w największych firmach w naszym kraju.

Pozostałe artykuły

Praca tłumacza - poznaj jakie są plusy

tłumacz w pracy
Obecna sytuacja na rynku pracy nie jest zbytnio kolorowa. Wielu rodaków ciągle nie potrafi znaleźć zatrudnienia. Młodzi ludzie po studiach przestali dłużej się łudzić, że dostaną pracę zgodną ze swoim zawodem. Teraz chodzi już tylko o to, aby mieć za co żyć. A czasy są niestety niełatwe. Globalny kryzys nieustannie szaleje. Ceny towarów spożywczych stale rosną. Nawet ci, którzy już mają pracę, boją się, że w ich przedsiębiorstwie dojdzie do masowych zwolnień, tak jak się to robi się w wielu innych miejscach. Tonące w długach firmy szukają dowolnego sposobu, by oszczędzić.


Praca i życie w obcym kraju Na wyspach brytyjskich i w Irlandii stale jest wielu Polaków. Obcokrajowcy mają tego dosyć, inni traktują nas jak dobrych specjalistów. Na pewno to nie jest mickiewiczowskie życie na emigracji. Są polskie restauracje, sklepy, a nawet przychodnie takie jak Medicus. Dodatkowo istnieją pomocne biura, które pomagają Polakom rozliczać podatki w Irlandii i ułatwiają sprawy papierkowe.

Polacy mieszkający tam od lat tworzą polskie grupy także w Internecie. Gromadnie wybierają szkoły dla swoich dzieci, wymieniają się doświadczeniami sobie w życiu w obcym kraju. podatki w Irlandii list motywacyjny po angielsku Bezrobocie w Irlandii praca za granicą
Gazeta.ie
Zaczerpnięte z: Gazeta.ie
Twórca: A.Z.
18-07-12 10:43