Opodatkowanie i oferty pracy w Irlandii

Jeśli pragniesz podjąć robotę w Irlandii, ten oto mały artykuł bez wątpienia okaże się dla ciebie praktyczny. Przeczytaj zatem go dokładnie i ruszaj na sławetne Cliffs of Moher i Dublin!

Bezrobocie w Irlandii – w te wakacje liczba bezrobotnych w państwie Éire osiągnęła granicę prawie piętnastu %, co sytuuje go na piątym miejscu w zestawieniu krajów UE. To koszmarna informacja dla przybywających do Dublina za pracą. Kraina jest męczona przez długi kryzys i dobrze jest odczekać parę miesięcy na polepszenie trendu.

Gazeta.ie
Podatki w Irlandii – tutaj sprawa wygląda dobrze. Obciążenia fiskalne w kraju świętego Patryka są w miarę małe. Irlandia lokuje się na dziewiątym miejscu raportu swobodnych gospodarczo miejsc globu. Polska zajmuje w nim słabiutką sześćdziesiątą czwartą pozycję. Ten fakt powinien cię namówić do prowadzenia firmy w Irlandii.

Pozostałe artykuły

Zakładasz swoją firmę? Nie pamiętaj o istotnych kwestiach związanych z rozliczeniami!

finanse
Duże bezrobocie, które w Polsce utrzymuje się już od naprawdę długiego czasu sprawiło, że coraz większa grupa osób podejmuje decyzję o założeniu własnej firmy. To dla mnóstwa osób było jedynie rozwiązanie, które umożliwiało uniknięcie braku pracy. Zakładając własną firmę, warto jednak pamiętać o bardzo różnych formalnościach oraz innowacyjnych rozwiązaniach, które bardzo poważnie mogą ułatwić jej prowadzenie.


List motywacyjny po angielsku – to ważny dodatek do życiorysu. W sytuacji, gdy twoje umiejętności pisarskie są niewystarczające, poproś kogoś biegłego w mowie Szekspira o przetłumaczenie tekstu. Możesz także namierzyć anglistę w Internecie, lecz taki wybór bywa droga.

Zdrowie - obawiasz się, że porozumiesz się z lekarzami? Żaden problem. W Irlandii znajduje się centrum medyczne dla naszych rodaków Medicus. Pracuje w niej sporo doktorów wieloraków dziedzin – psycholog, ginekolog, stomatolog itp.. Możesz zobaczyć stronę internetową punktu, wklejająć w wyszukiwarkę sformułowanie „Medicus Dublin”

Praca za granicą to dobry wybór, nawet w czasach kryzysu. Pomyśl: poszerzasz swoje talenty angielskie, zarabiasz nieco dobrych pieniędzy, zdobywasz doświadczenie, zawierasz nowe znajomości, oswajasz się z nowymi kulturami. Zalecam ci jednak, abyś poczekał kilka miesięcy na emigrację. Fala złej koniunktury odejdzie i wtedy będzie łatwiej dostać dobrze płatną robotę bądź wystartować z firmą. Obecnie jednak wyniki gospodarcze kraju świętego Patryka nie wyglądają za dobrze. Praca za granicą List motywacyjny po angielsku Podatki w Irlandii Cliffs of Moher
Zaczerpnięte z: Gazeta.ie
Twórca: A.Z.
18-07-12 10:43