Platformy B2B

Ostatnie lata to nie jest dobry czas dla firm. Kryzys nie dotknął mocno Polski, ale generalna kiepska koniunktura europejska wpływa na sytuację gospodarczą mimo to. Cała masa biznesów, by pozostać na rynku, było zmuszonych ucinać koszty i modernizować funkcjonowanie. Przedsiębiorcy stanęli przed problemem znalezienia wielu źródeł dostaw i opanowania twardej negocjacji kosztów. Na ratunek nadciągnął świeży wynalazek internetowy - aukcje elektroniczne.
Bezpieczne zakupy przez internet


Zanim powstały grupy zakupowe, najpopularniejszym miejscem do robienia obszernych zakupów dla przedsiębiorstw, były aukcje elektroniczne. Grupy zakupowe jest ich potomkiem. Oto portal, na którym wyselekcjonowani porządni dostawcy wystawiają oferty dla firm. Platforma zakupowa wygląda jak e-sklep, z tą różnicą, że obraca naprawdę dużymi ilościami towarów. Przejrzyste katalogi sprawią, że w mgnieniu oka odszukamy interesujące nas towary, dodane opinie o dostawcach dadzą pewność uczciwości transakcji, a nowoczesny system zakupów i przelewów oszczędzi czas. To korzyść dla obu stron. Dostawca ma korzyść, ponieważ nie musi promować się już w wielu miejscach i ma świetny dostęp do klienta. To powoduje, że ma możliwość spuszczenia z ceny, likwidując wydatki na marketing. Klient z kolei korzysta na mniejszej cenie, unika negocjacji, ponieważ e-procurement narzuca transparentne reguły współpracy. Kontrahenci wiedzą o nowych zamówieniach i towarach, gdyż grupy zakupowe zawierają elektroniczne systemy wysyłania powiadomień. Więcej artykułów .

Przenieś swój biznes w nowy wiek i już dziś zacznij korzystać z internetowych grup zakupowych! http://www.logintrade.pl/doradztwo/modelowanie-procesow Grupy zakupowe


Pozostałe artykuły

Czym jest platforma zakupowa?

Kobieta z tabletem
Ostatnie lata to nie jest dobry okres dla firm. kryzys nie dotknął mocno Polski, lecz ogólna niekorzystna koniunktura europejska oddziałuje na nasze położenie ekonomiczne i tak. Wiele spółek, by utrzymać się w grze, musiało ucinać koszty i racjonalizować swoją działalność. Właściciele biznesów musieli podjąć kroki w celu dywersyfikacji dostaw i opanowania twardej negocjacji kosztów. Z pomocą przyszedł świeży wynalazek internetowy - platforma zakupowa.
18-07-12 10:43