Inwestycje budowlane w świetle prawa

Każdy z nas prędzej czy później wysnuwa wniosek, że dobrze byłoby mieć swoje mieszkanie a może nawet dom. Po podjęciu tej decyzji zaczyna się skomplikowany proces kupowania lub stawiania nieruchomości. Wielu ludzi dziś decyduje się na kupno lokalu od dewelopera. W każdej z tych sytuacji trzeba zapoznać się z przepisami, które obowiązują w tej dziedzinie.
Przepisy budowlane określają w zasadzie wszystko, co wiąże się z inwestycjami w nieruchomości. Zaczynając od projektu, poprzez standardy wykonania, kontrola, sprawy związane z ochroną środowiska, aż do działalności osób związanych z budownictwem.

Pozostałe artykuły

Nie łam prawa budowlanego

dom
Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to najróżniejsze prawa i przepisy regulują całe mnóstwo obszarów naszego życia. Całe mnóstwo ludzi po prostu się do tego przyzwyczaiło choć nie sposób zaprzeczyć temu, że w wielu różnych przypadkach potrafi to być po prostu bardzo denerwujące.


O co pytać

Kodeksy
Obecnie obowiązujące prawo budowlane zostało wprowadzone w 1994 roku. Ważne jest, żeby choćby mniej więcej wiedzieć, co regulują te przepisy. Wówczas będziemy mieli wiedzę, czego musimy wymagać od dewelopera. Niestety bywa tak, że całkiem dobrze funkcjonują firmy, które przepisy traktują dość lekceważąco. Zanim zdecydujemy się na współpracę z jakąś firmą, sprawdźmy jej dotychczasowe inwestycje. Powinniśmy także zasięgnąć języka u innych klientów, poszukać opinii w internecie. Wszystko po to, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie. Najlepiej jednak, jest poradzić się dobrego prawnika. Zobacz na prawna Lexperts Wrocław.

Każdy człowiek chce mieć dom, czy mieszkanie zbudowane zgodnie z najlepszymi standardami. Chcemy by miejsce, w którym zamieszkamy dawało poczucie bezpieczeństwa. Liczymy na to, że budowla postawiona jest jest z doskonałych materiałów, że ściany nie popękają po kilku miesiącach, a podłogi będą równo ułożone.
1 2