Elektroniczny podpis konieczny w działalności przedsiębiorstw.

Podpis elektroniczny to środek identyfikujący uczestników przepływu dokumentów elektronicznych oraz służące przyjęciu odpowiedzialności za ich treść.

Bezpieczny podpis elektroniczny, zwykle jest składany przy pomocy specjalnej karty procesorowej albo tokena USB oraz oprogramowania służącego do składania e-podpisu. Dane w wersji elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są równoważne pod względem skutków prawnych dokumentom opatrzonym podpisami własnoręcznymi.
podpisywanie umowy
Bezpieczny podpis elektroniczny stosowany jest m.in. do : elektronicznego podpisywania umów w obrocie handlowym i cywilno-prawnym; opatrzenia podpisem faktur elektronicznych; w korespondencji z urzędami oraz do podpisywania decyzji administracyjnych przez urzędy. Komplety do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego można zakupić w 5 firmach tak zwanych kwalifikowanych podmiotach świadczących usługi certyfikacyjne w zakresie podpisu elektronicznego.

Jeżeli zaintrygowała Cię przedstawiana w niniejszym wpisie kwestia, zobacz treść (http://www.kancelarie-knuter.pl/oferta-kategoria/narkotyki/), którą zapewne również uznasz za przydatną.

Przedsiębiorstwa te są wpisane do rejestru Min. Gospodarki. Nadzór nad świadczeniem usług związanych z podpisem elektronicznym w rozumieniu ustawy o podpisie elektronicznym sprawuje Minister Gospodarki. Zakres i formy kontroli określa ustawa o podpisie elektronicznym. Zakup podpisu elektronicznego na potrzeby przedsiębiorstwa może być zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodu w ramach prowadzonej firmy.

Pozostałe artykuły

Recepta na nadmiar dokumentów.

recykling odpadów
Zalegające półki dokumenty bywają nieraz pewnym problemem dla firm oraz korporacji, z którym jednak można sobie niezwykle sprawnie poradzić. decydując się choćby na recykling i utylizację zbędnych papierów. W dzisiejszych czasach wybranie dobrych sposobów zabezpieczenia swoich ogromnie cennych dokumentów nie jest kwestią banalną. Kwestia ta wymaga sporej dozy rozsądku czy odpowiedniego podejścia. W natłoku firm zajmujących się niszczeniem lub recyklingiem dokumentów łatwo nieraz popaść w dezorientacje. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią i dowiedzieć się co można zrobić z niepotrzebnymi, niebezpiecznymi aktami. Świetnym posunięciem jest w tego typu sytuacji wpisanie w wyszukiwarkę zapytania: brakowanie dokumentów.


Przesyłanie dokumentów drogą internetową jest bardzo tanie, wygodne i pozwala zaoszczędzić Twój czas.

To jest bardzo interesująca tematyka i dobrze byłoby ją zgłębić dokładniej, więc bez wahania przeczytaj szczegóły pod adresem, który jest tutaj.

Odpada drukowanie, a następnie ręczne wypełnianie oraz podpisywanie dokumentów. Oprócz tego możesz zapomnieć również o pieczętowaniu, kopertowaniu i wysyłce wraz z jej opłatami.Dokumenty przekazywane są od razu bezpiecznie, a Ty od razu otrzymujesz urzędowe poświadczenie ich odebrania. To szczególnie ważne, kiedy musisz co miesiąc wysyłać dużokorespondencji. Podpis elektroniczny to już codzienność na całym świecie. Droga internetowa znacznie przybliża do siebie kontrahentów, a e-podpis pozwala załatwiać istotne przedsięwzięcia bez potrzeby wychodzenia z biura.
1 2