Jak założyć firmę cateringową.

Własne przedsiębiorstwo cateringowe to metoda na biznes, o którym ostatnimi czasy coraz częściej się mówi. Nic zadziwiającego – jest to intratne zajęcie. Polacy z roku na rok coraz więcej pieniędzy poświęcają na kupno gotowych dań, zamiast przygotować je osobiście. Jednocześnie panuje też moda na zdrowe żywienie. Na rynku nie brakuje przeto klientów. Co więcej, żeby założyć własny catering nie trzeba wielu formalności.

Catering dla firm
Przed założeniem firmy cateringowej warto sprawdzić zapotrzebowanie na rynku (oferowane artykuły, ceny), a w następnej kolejności zastanowić się nad biznesplanem. Po przygotowane posiłki sięgają po największej części ludzie młodzi (19-25 lata) z dużych miejscowości. Najczęściej są to panowie. Może warto pomyśleć o zdrowej, wyśmienitej kuchni dla mężczyzn? Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie – z usług cateringowych korzystają również przecież szkoły, prywatne szpitale, organizatorzy konferencji jak też szkoleń, jak również konkretne grupy: cukrzycy, jarosze, osoby odchudzające się, alergicy, sportsmeni, panie w ciąży. Możliwości jest dużo. Kiedy odnajdziesz niszę oraz potencjalnych klientów, pomyśl nad biznesplanem – przekalkuluj ile pieniędzy będziesz potrzebować na uruchomienie biznesu, jak szybko inwestycja Ci się zwróci i skąd będziesz brał towar. Zastanów się także nad menu, lokalem a także dystrybucją. Biznesplan pomoże ci w zarządzaniu biznesem oraz w zdobyciu dotacji z Urzędu Pracy albo kredytu w banku, jeżeli nie masz budżetu na początek. W tym roku nie warto liczyć na dotację z Unii – wsparcie finansowe zaplanowano dla firm inwestujących w innowację i badania naukowe - sprawdź tu.


Pozostałe artykuły

Markowe zaproszenia biznesowe i niepowtarzalne dyplomy

Zaproszenie
Prowadząc firmę czy przedsiębiorstwo, na pewno musimy dbać o jej dobre imię. Osiąganie sukcesów w firmie zależy od wielu różnorodnych czynników, między innymi od tego jakim sposobem firma przedstawia się na zewnątrz oraz jakie ma podejście do pracowników i Klientów. Aby uczynić należyte wrażenie na innych, powinnyśmy dobrze przedstawić naszą firmę z każdej strony. Nawet drobnostki, jakie na pozór zdołają wydawać się mało znaczące, często mają wielkie znaczenie dla innych osób oraz wpływają na to, w jaki sposób przedstawia się nasza firma.
1 2