Jak założyć firmę cateringową.

Własne przedsiębiorstwo cateringowe to metoda na biznes, o którym ostatnimi czasy coraz częściej się mówi. Nic zadziwiającego – jest to intratne zajęcie. Polacy z roku na rok coraz więcej pieniędzy poświęcają na kupno gotowych dań, zamiast przygotować je osobiście. Jednocześnie panuje też moda na zdrowe żywienie. Na rynku nie brakuje przeto klientów. Co więcej, żeby założyć własny catering nie trzeba wielu formalności.

Catering dla firm
Przed założeniem firmy cateringowej warto sprawdzić zapotrzebowanie na rynku (oferowane artykuły, ceny), a w następnej kolejności zastanowić się nad biznesplanem. Po przygotowane posiłki sięgają po największej części ludzie młodzi (19-25 lata) z dużych miejscowości. Najczęściej są to panowie. Może warto pomyśleć o zdrowej, wyśmienitej kuchni dla mężczyzn? Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie – z usług cateringowych korzystają również przecież szkoły, prywatne szpitale, organizatorzy konferencji jak też szkoleń, jak również konkretne grupy: cukrzycy, jarosze, osoby odchudzające się, alergicy, sportsmeni, panie w ciąży. Możliwości jest dużo. Kiedy odnajdziesz niszę oraz potencjalnych klientów, pomyśl nad biznesplanem – przekalkuluj ile pieniędzy będziesz potrzebować na uruchomienie biznesu, jak szybko inwestycja Ci się zwróci i skąd będziesz brał towar. Zastanów się także nad menu, lokalem a także dystrybucją. Biznesplan pomoże ci w zarządzaniu biznesem oraz w zdobyciu dotacji z Urzędu Pracy albo kredytu w banku, jeżeli nie masz budżetu na początek. W tym roku nie warto liczyć na dotację z Unii – wsparcie finansowe zaplanowano dla firm inwestujących w innowację i badania naukowe - sprawdź tu.


Pozostałe artykuły

Z jakich względów powinno się zwrócić uwagę na Kaizen szkolenie?

Szkolenie
Jako pracownik jednej z firm funkcjonujących na rynku, bez względu na branżę, w której się obraca, bez wątpienia masz świadomość, jak ważne jest nieustanne doskonalenie. Dzięki nauce nie tylko możemy polepszyć sprawność realizowanych przez siebie zadań, lecz także czuć się pewniej na swoim stanowisku. Dlatego osoby zarządzające własną działalnością powinny poszukiwać odpowiednich szkoleń dla swojej załogi, a jednym ze szczególnie wartych uwagi jest Kaizen szkolenie.
1 2