Mała firma a sieć komputerowa

Nie ma znaczenia czy nasza firma jest bardzo mała, czy średnia powinniśmy zwracać uwagę na działanie sieci komputerowej. Nawet jeżeli nie planujemy budować firmowej sieci, a jedynie zaprojektować stronę internetową, powinniśmy rozejrzeć się w ofercie i nabyć serwer.

Komputeryzacja firmy
Na który serwer się zdecydować?

Pozostałe artykuły

Co warto poczytać o logistyce

droga
Obecnie w sieci można wyszukać wszystko. Bez trudu znajdziemy wiadomości na każdy temat, specjalistów każdego typu, kontakty, społeczności, serwisy związane z każdą branżą. Każde przedsiębiorstwo ma własną stronę, a jeśli nie, to choćby wizytówkę w Internecie.


Wiele największych koncernów oferuje serwery. Nie przerażajmy się markami, tak w zasadzie duzi gracze mają w ofercie nie tylko rozbudowane i drogie rozwiązania, ale również inne, na które i mniejszą firmę stać.

Powinniśmy dowiedzieć się choćby jakie serwery HP są w ofercie. To marka, która zapewnia nam najwyższą jakość, niezależnie od tego jak rozbudowany serwer chcielibyśmy nabyć. Dobrze jest wiedzieć, że jakiś czas wstecz firma - firma brukarska poznań - HP przejęła 3Com - firmę, która specjalizuje się w produkowaniu podzespołów używanych do budowania sieci komputerowych. Jeżeli zatem chcemy zbudować sieć w swoim przedsiębiorstwie, możemy poszukać kompleksowego rozwiązania od HP.

Technologie
Gigant dla małych firm

Kolejnym wielkim graczem, który także wyszedł z propozycją do małych firm jest IBM. Jest to firma stawiająca na elastyczność, zdając sobie sprawę, że w niewielkich przedsiębiorstwach infrastruktura IT regularnie się zmienia, rozwija. Serwery IBM są tak zbudowane, żeby taka elastyczność nie była żadnym problemem i żeby wspierać rozwój każdego niewielkiego przedsiębiorstwa.

Administrator sieci

Jeżeli mamy tego typu, małą firmę i sami nie znamy się na IT, warto zaangażować specjalistę w zakresie administrowania sieciami komputerowymi. To duża inwestycja, lecz na pewno opłacalna. Właściwie zaprojektowana i odpowiednio administrowana sieć, oparta na dobrym sprzęcie może przyczynić się do zoptymalizowania wielu procesów w firmie, a tym samym do jej rozwoju. Dobrze jest kupować serwery najlepszych firm, bo w przypadku jakichś kłopotów mamy zagwarantowane wsparcie, serwis i mnóstwo dodatkowych usług.

Jeżeli automatyzujesz działania w przedsiębiorstwie zobacz co daje: system do fakturowania na
18-12-10 07:16