Na jakich płaszczyznach aktualnie używane systemy informatyczne będą wspomagały pracę dużych i małych firm.

Rozmaite aplikacje i programy bardzo często będą wspomagać działanie firm na w wielu obszarach. Pomagają one zarówno w codziennej pracy, pozwalając na przygotowywanie wewnętrznych i zewnętrznych dokumentów, ale także dzięki informacjom, które są zbierane dają możliwość analizy funkcjonowania firmy w każdym obszarze.
Komputer z Windows 8
Tego typu systemów jest coraz więcej, zazębiają się one i uzupełniają nawzajem. Jeszcze do niedawna najważniejszy w każdej firmie był pakiet ERP, jakiego podstawową rolą jest zarejestrowanie wszystkich gospodarczych operacji wiążących się ze sprzedażą, gospodarką magazynową i księgowością. Jednak w ostatnim czasie zaczęły się pojawiać coraz to nowe systemy, które rozszerzają działanie ERP, poprawiające wygodę pracy albo dające dostęp do zaawansowanych analiz. Przykładowo programy z rodziny Workflow będą organizować obieg dokumentów w firmie (więcej tutaj), pomagają w codziennym rejestrowaniu dokumentów i pozwalają na ich archiwizację. Z kolei narzędzia typu BI dostarczają narzędzi do tego, aby przetwarzać na różnych płaszczyznach dane, i na ich podstawie planować dalszy rozwój firmy.

Użytkowe systemy są coraz nowocześniejsze, stosując nowoczesne technologie i możliwości, które będzie dawać obecna technika. Przykładowo działają one coraz częściej na urządzeniach mobilnych, jakie od paru lat są coraz częściej wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, lecz również firmy. Tworzenie aplikacji mobilnych służących jako końcówki systemów Workflow czy też ERP to aktualnie nie jest już zabieg marketingowy, tylko konieczność, bo użytkownicy po prostu z nich korzystają. Tablety i smartfony dają sporą elastyczność i wygodę działania, na przykład bardzo dobrze sprawdzają się poza biurem, gdy trzeba pojechać do klienta i mu coś pokazać lub zebrać zamówienia. Z tego też powodu aktualne aplikacje użytkowe są przystosowane równocześnie na standardowe komputery i urządzenia mobilne, dzięki czemu dają duże możliwości. Aktualne trendy jeszcze bardziej idą w tę stronę, więc spodziewać się można jeszcze większego zapotrzebowania na takie rozwiązania, jak np. JPK: http://sii.pl/landing-page-offer/platforma-do-obslugi-jednolitego-pliku-kontrolnego/.


Pozostałe artykuły

Szkolenie IT we Wrocławiu - Z pewnością powinieneś tam być ze swoją firmą

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Dużo większych konferencji IT i szkoleń, inicjowanych przez czołowe instytucje istniejące na polskim rynku a także ze świata, odbywa się we Wrocławiu. Na hasło sale konferencyjne na konferencję IT Wrocław, w internecie pojawiają się takie, które spełniają powszechnie obowiązujące normy a także ułatwiają uczestnikom konferencji i szkoleń pracę w bardzo dobrej atmosferze. Wrocław proponuje zleceniodawcom 79 obiektów konferencyjnych.
16-05-23 09:39