Różne sposoby dotowania stron internetowych dostarczających przyjemność działania i oferowania.

Administrowanie bloga nie jest tak łatwym zadaniem, jakim komuś mogłoby się wydawać. Oczywiste jest, że sam fakt posiadania strony powiązanej z naszym zamiłowaniem, czymś co kochamy robić, mobilizuje nas do pracy. Jednak, brak kapitału w znacznym stopniu może nam utrudnić tą aktywność.


Google Analytics, AdSense screen
Mnóstwo stron, zakładanych przez miłośników - ludzi, którzy właśnie rozpoczynają swoją ścieżkę z pisaniem w Internecie, funkcjonuje na bazie bloga. Dzieje się tak, iż po pierwsze, nie mamy póki co długofalowych planów na przyszłość, po drugie, nie posiadamy funduszy, które umożliwiłyby nam na prowadzenie strony. Zaletą bloga jest właśnie to, że nie musimy mieć pieniędzy. Tymczasem są ludzie, którzy mimo braku potrzeby finansowania swojej działalności, potrafią odnaleźć możliwość, aby jednak co nieco zainkasować.

Aktywiści, którzy mają talent do prac (zobacz profil zaufany) ręcznych konstruują konkursy z nagrodami umożliwiające im się rozpropagować. Efektem tego jest powiększające się grono zainteresowanych mających ochotę nabyć, oferowane przez autora strony, produkty.

Innym wyjściem na samofinansowanie są wielorakie rodzaje reklam internetowych jak . Oczywiste jest, że fundamentalnym nośnikiem informacji w Internecie jest strona www, która także w naszym przypadku przekazuje informacje dotyczące świadczonych wyrobów bądź usług. Z przyczyn finansowych możemy na niej umiejscowić dla przykładu banery.

Do najpopularniejszych należą banery główne, czyli ruchome bądź statyczne umiejscowione w górnej części strony www. Następną możliwością, szczególnie złoszczącą przeglądającego sieć, jest Pop-Up, czyli samootwierające się nowe okno (moskitiery ząbki) przeglądarki pokazujące pobłyskujące hasła i inne składowe reklamy. Ostatnimi czasy, nie rzadko stosowanym rozwiązaniem jest Top Layer, czyli krótka animacja nieprzekraczająca 30 sekund.

Innym możliwością dla wszystkich wcześniej wyłonionych rozwiązań jest Google Adsense, to znaczy usługa bezpłatna, która umożliwia kreatorom witryn zarabianie pieniędzy na wyświetlaniu trafnych reklam Google. Jej plus polega na braku wymogu posiadania zasobów programistycznych oraz orientowanie reklam do jej właściwych odbiorców. Wystarczy jedynie spełniać wymogi, które opisane są na stronie i założyć konto, aby z łatwością korzystać z oferowanych rozwiązań.
21-02-19 12:36