Jakie są rodzaje fundamentu punktowego i czym się one cechują?

Wiele osób, które posiadają już swoją nieruchomość, lecz nie mają na niej dotąd swojej altanki, mogłyby zainteresować się kolejnymi krokami jej budowy. A początkowym z nich jest skonstruowanie fundamentu punktowego.




strona


lokalizacja


fundament punktowy


Jego cechą jest to, że mógłby być on stworzony na różne sposoby.


Wybór konkretnej metody jest zależny od kilku warunków, np. przeznaczonego na taki cel budżetu czy nawet stopnia pochylenia gruntu. Dla przykładu fundament (Iniekcje geopolimerowe) punktowy z bloczków wykonanych z betonu, to najszybszy i najprostszy w realizacji typ fundamentu. Betonowe bloczki, które noszą markę betonITów trzeba porozkładać w najbardziej istotnych miejscach przyszłej konstrukcji. Zarówno po obrysie, jak i naturalnie wzdłuż legarów. Tego typu sposób umożliwia równomierny rozkład ciężaru konstrukcji. Dodatkową mocną stroną jest to, że za pomocą betonitów można łatwo poprawić możliwe nierówności ziemi. Trochę bardziej solidnym odpowiednikiem wspomnianego wcześniej fundamentu jest fundament punktowy z rur szalunkowych. Jest on stosunkowo niedrogi i prosty w realizacji. Przygotowywanie fundamentu polega na przyszykowaniu w podłożu otworów, które zostaną wypełnione betonem, do którego następnie należy wsuwać rury szalunkowe.


Nie ma potrzeby wsuwać ich do samego końca, ponieważ wysokość, jaka wyłania się nad powierzchnię gruntu, powinna posłużyć do wypoziomowania wszystkich słupów. Żeby mieć pewność, że słupki będą idealnie poziomo, warto jest zwrócić się do specjalistycznej firmy budowlanej. Jeszcze odmiennym rodzajem takiego fundamentu może być zbrojona płyta fundamentowa.


1 2