Jak oddać PIT po czasie oraz ustrzec się kary?

Z początkiem maja minął czas składania zeznań rocznych PIT. Kto się spóźni, podlega karze za przestępstwo podatkowe.


Grzywny możemy jednakże ustrzec się.


Praca przy komputerze


Nawet gdy spóźniliśmy się jedynie o parę dni z deklaracją PIT, powinniśmy jak najszybciej wywiązać się z owego obowiązku. Mimo że zeznanie złożone po czasie jest ważne, zaś urząd skarbowy nie ma prawa odmówić jego przyjęcia, podatnik powinien liczyć się z konsekwencjami karnymi podatkowymi. Wysokość kary nakładanej poprzez urzędy zależy od tego, czy będzie to uchybienie, czy może przestępstwo karne . Natomiast to, czy podatnik popełnił uchybienie, czy przestępstwo karne skarbowe zależy od tego, jak dużo wynosiła będzie niezapłacona suma podatku. Jeśli suma nie przekroczy pięciokrotności najniższego wynagrodzenia za pracę, będzie to wykroczenie, powyżej tej sumy – przestępstwo karno podatkowe. Kara za przestępstwo wytyczana będzie już przez Sądy.


Prawo zapewnia jednak możliwość uniknięcia kary za nieterminowe złożenie rocznego zeznania.

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (http://jamorski.pl/) bardzo podobnego postu - on również jest warty uwagi.

Należy jak najszybciej powiadomić urząd o niezłożonym przez nas o czasie zeznaniu skarbowym, zanim sam urząd skarbowy zorientuje się, iż dokumentów od nas nie ma, po czym wykorzystując darmowy program do rozliczania pit 2016 uiścić należny podatek. Podatnik jest w stanie zapewnić sobie bezkarność poprzez złożenie tzw. czynnego żalu, a więc dokumentu powiadamiającego urząd skarbowy o popełnieniu zabronionego czynu. Podstawą skorzystania z czynnego żalu będzie uregulowanie należności fiskalnych.


Pozostałe artykuły

Obcokrajowiec nabywający nieruchomość na Ukrainie musi do podpisania porozumienia posiadać przysięgłe wyjaśnienie na słownictwo języka ukraińskiego.

praca nad łumaczeniem
Język ukraiński - to język należący do grupy słów wschodniosłowiańskich. używa go ponad 47 mln osób, przede wszystkim na Ukrainie, gdzie ma status języka formalnego, wykorzystywany jest również przez narodowość ukraińską w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Język ukraiński ze względów geograficznych i historycznych wykazuje naturalne pokrewnieństwo do innych języków wschodniosłowiańskich: większe – do białoruskiego i słabsze – rosyjskiego. Autor przekładu języka ukraińskiego musi mieć świadectwo nadane przez Ministra Sprawiedliwości.
1 2