Posiadasz firmę i musisz zacząć prowadzić rachunkowość – nie martw się i przeczytaj, w jaki sposób możesz sobie pomóc

Gdy ktoś otwiera firmę, na ogół z samego początku przerasta go kilka spraw. W tym jedna z pewnością najmocniej. To księgowość. Dla sporej grupy naszych rodaków to coś w rodzaju czarnej magii, coś czego nie można zrozumieć. Czy jest szansa, by ta dziedzina nie była tak straszna?


Oczywiście! Można robić księgowość samodzielnie i wspomagać się specjalnymi programami, które mają ułatwić prowadzenie dokumentacji rozliczeniowej. Jednak nie każda osoba może z tego skorzystać, a raczej – nie zamierza. Motywów jest kilka – brak czasu, brak chęci,
księgowa w pracy
nieświadomość, strach przed pomyłką. W takich wypadkach idealnym wyjściem jest zatrudnienie księgowej lub zlecenie osobie, która zacznie to wykonywać.

Starczy zasiąść przed laptopem, wstukać w wyszukiwarkę frazę – zależnie od tego, w którym miejcu się mieszka; przykładowo stolica Dolnego Śląska – ‘usługi księgowe wrocław’ i obejrzeć strony www, które się pokazują. Z całą pewnością, jako pierwsze pojawią się reklamy i strony wizytówkowe dużych firm (więcej znajdziesz tutaj). Warto jednak zaznaczyć, iż ‘usługi księgowe wrocław’ pokażą też ogłoszenia prywatne osób, prowadzących działalność gospodarczą lub po godzinach swej pracy odpowiadają za prowadzenie ksiąg rozrachunkowych na zlecenie. Którą opcję się wybierze, nie ma zbyt wielkiego znaczenia – to zawsze szef firmy decyduje przez kogo pragnie być rozliczany.

Usługi rozrachunkowe zabierają ciężar prowadzenia rozliczeń z Klienta. W jego obowiązkach pozostaje jedynie podsyłanie FV i papierów, które należy włączyć do dokumentacji całkowitej. Osoba albo firma, prowadząca księgi, wystawia i śle właściwe dokumenty do skarbówki czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wylicza podatek itd..


1 2