Wykorzystanie narzędzie youtube w nowoczesnej promocji

Youtube. Wielkie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnej osoby oraz własnych talentów. Od dłuższego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Przekonajmy się sami, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.


projekt marketingowy
Wystarczą: entuzjazm , twórcze myślenie i najważniejsze - towar, który mamy w planach przedstawić widzom. Reklamy wideo w YouTube stają się coraz częściej stosowanym zabiegiem dotarcia do klienta. Jednak ujrzeć w sklepie internetowym zdjęcie noży kuchennych, to nie to samo co zobaczyć film o tym jak sprawują się w kuchni.

Produkt zyskuje wtedy na wiarygodności a my mamy pewność, że ewentualny zakup nie okaże się pomyłką. Jeszcze niedawno spot reklamowy jako forma promocji, głównie z powodu dużych kosztów realizacji i emisji, dostępny był tylko dla najlepiej prosperujących firm.

Obecnie dzięki postępowi technologicznemu oraz serwisowi youtube, z tej propozycji mogą korzystać także małe firmy. Możliwość emitowania filmów na youtube jest nieodpłatna a przy tym powstawanie i montaż nas nic nie kosztuje, albowiem filmy powstają za pomocą amatorskiej kamery video. W wielu agencjach reklamowych utworzyły się nawet działy, ukierunkowane na tworzenie spotów reklamowych zaplanowanych do wyemitowania w sieci.

Firmy, mając na uwadze fakt, iż przyszło nam żyć w cywilizacji obrazu, odchodzą od powszechnie stosowanych zabiegów promocyjnych, decydując się na filmy wideo. Specjaliści od marketingu zdają sobie także sprawę, że doświadczają kontaktu z nowym pokoleniem, często niepodatnym na zwykły przekaz reklamowy - .

Promocja w youtube objęła nawet firmy do tej pory tradycyjnie podchodzące do formy marketingu, np. banki. Należy jednak pamiętać, że umieszczenie firmowego filmu reklamowego na youtube nie przesądza jeszcze o sukcesie. Jeśli już dopilnowaliśmy, aby spot był pomysłowy, dowcipny i prowokujący do dyskusji, należy też zdecydować się na odpowiedni dla danej grupy docelowej gatunek spotu.

Co więcej, nawet jeżeli film będzie wybitnie twórczy, a dzięki temu promowany przez samych internautów, to istnieje możliwość by tę promocję wzmocnić.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę naprawa zacisków hamulcowych naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo konkurencyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Wtedy możemy liczyć na ogromną widownię i odnieść sukces rynkowy.
20-08-05 08:02