Jak skutecznie i szybko nauczyć się języków obcych?

Czy nauka obcego języka może być łatwa i przyjemna? Z jakiego powodu mimo tego, iż ludzie często uczą się całymi latami języków obcych nie umieją doskonale się nimi posługiwać?


Interesujące jest to, że ucząc się obcych języków w szkole bądź na rozmaitych kursach zaczyna się najczęściej od podwalin gramatycznych.
Księgowi


lektor języka angielskiego


Moim zdaniem jest to błąd. Gdy rozpocząłem uczyć się języków obcych tak, jak uczy się małe dziecko - wyniki przeszły oczekiwania. Po pierwsze słuchanie - malutkie dzieci na początek słyszą konkretny język. Zauważają które wyrazy używane są w jakim kontekście. Gdy ktoś wpadnie w nerwy - zaczyna odpowiednio gestykulować oraz ma osobliwy wyraz twarzy. Tak samo kiedy ktoś jest niezwykle pogodny. Widać u takiej osoby scharakteryzowane emocje. Każdy posiada tzw. neurony lustrzane, dzięki którym wyczuwa ekscytacje innego człowieka. Padają konkretne miana ludzi, rzeczy, czynności oraz zdołamy odnotować pewne powtarzalne wzorce. Toteż jeśli potrzebujesz polepszyć znajomość obcego języka - słuchaj go.


Jak najczęściej w języku, którego się uczysz. W czasie nauki w szkole awersja do czytania materiałów tekstowych pojawia się zapewne stąd, że umieszcza się tam różnorodne historyjki, które niekoniecznie Cię interesują.

Jeśli omawiana problematyka Cię istotnie fascynuje, to bez zwłoki kliknij tu - to bardzo wiarygodna witryna, która także Cię zaciekawi.

Stąd czytaj zawsze o tym, czym się pasjonujesz. Jeśli zdecydujesz się na jakiś kurs sprawdź czy lektor języka angielskiego nauczający w owym miejscu to tzw. "native speaker".


1 2