Wypadek w Anglii

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, albo ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeśli odpowiedzi na każde spośród tych pytań brzmi TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasach, gdy tak wielu rodaków decyduje się układać sobie życie, lub przynajmniej na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są bardzo pożądane. Szczególnie jeżeli chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy albo na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.


Droga
Wypadek drogowy

Wszędzie tam gdzie znajdują się ludzie oraz maszyny, przydarzają się także wypadki drogowe. Statystyki tego typu wydarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco mała część ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w UK.

Jeśli czytany artykuł całkowicie Cię wciągnął, to zobacz odmienny pomocny artykuł (http://kancelaria-adwokat.biz/), który także posiada pokrewne informacje na prezentowany temat.

Ma to miejsce z różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim - wszystko to wzmaga odczucie zagubienia oraz "odpuszczenia" sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Dlatego też przede wszystkim dobrze jest zaznajomić się ze swoimi prawami w tej kwestii, aby wiedzieć na czym się stoi. Przede wszystkim, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to możesz ubiegać się o rekompensatę finansową za poniesione uszczerbki na zdrowiu bądź też straty materialne. Istotne jest też, aby zaraz po kolizji wykonać następujące czynności:

Pozyskać dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Wypadek w pracy
Niezaprzeczalnie trzeba poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Mogą oni poświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!
Warto również zrobić dokumentację fotograficzną miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Należy również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i iść do lekarza, aby zbadał i udokumentował ewentualne obrażenia.

Serdecznie namawiamy do zgłębienia większej ilości postów na poruszany temat. Jeżeli Cię on interesuje, to zobacz stronę (http://www.notariuszpokojski.pl/dokumenty), na której zaprezentowane są uzupełniające dane.

Jeśli nie wiesz co dalej zrobić, warto jest nawiązać kontakt z odpowiednią instytucją, która w języku polskim wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracy

Zatrudnienie dla Polaków w Anglii zwykle wiąże się z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni bądź też w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą szczególnie wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W Wielkiej Brytanii za wypadek przy pracy jest uznawana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały w czasie wykonywania obowiązków służbowych, czyli zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych lub podróży służbowych.
Miasto
W takich sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje:
- Sprecyzowaną datę oraz miejsce wypadku;
- Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku;
- Dane osobowe i teleadresowe świadków;
- Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);
- Poświadczenia lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji bądź też rehabilitacji;

W dalszej części procesu uzyskiwania odszkodowania także należy nawiązać kontakt z odpowiednią instytucją.

Gdzie szukać pomocy?


Nawet będąc w innym kraju masz możliwość nawiązać kontakt z właściwymi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich szukać??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka wyrzuci nam linki do portali odpowiednich firm, takich jak na przykład Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.
20-08-12 08:13