Firma w Polsce? Zwyczajne zjawisko. Wielka strata, że urzędnicy nie chcą tego zrozumieć

Polskę tworzą firmy, można tak powiedzieć, gdy przeanalizujemy, jaka jest ich ilość. To wprost uderzające, iż nasza gospodarka jest napędzana przez średnie i małe przedsiębiorstwa, a co więcej, Polska nie jest na pewno rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc taka popularność tego typu inicjatyw? Możemy powiedzieć, że wielką rolę odgrywa tutaj czynnik zatrudnienia. Jeśli ciężko znaleźć zatrudnienie, więc dość normalnym rozwiązaniem jest wykreowanie swojego miejsca pracy. Jednocześnie są także inne wytyczne takiego stanu.
w pracy
Pierwszy jaki pojawia się na myśli to ten mówiący o tym, że Polak to wielki oryginał, sam dokładnie wie, jak ma coś załatwić. Skoro szef nie wie, to musi odejść z pracy i wykonać coś na własną rękę. Nasz rodak więc to indywidualista, który lubi działać, nie lubi czekać, powinien mieć swoją szansę, którą dobrze wykorzysta. W ten sam deseń można dodać, że ma to swoje znaczenie historyczne, bo skoro jesteśmy takimi nonkonformistami, to wielką rolę odgrywa także kwestia szefowania. Nie preferujemy tego, żeby ktoś nam szefował, chcemy mieć coś swojego. Więcej odnośnie tematu: wartościowa strona.

Tak również było w naszych dziejach. Przez znaczącą część ktoś nad nami panował, ale co pewien czas powstawaliśmy, ponieważ nie mogliśmy już dłużej tego zaakceptować. Może także stąd może wynikać ta chęć własnego biura i firmy, ta potrzeba własności drzemiąca w każdym z nas. Z innej strony, państwo polskie zachowuje się niekiedy jak najeźdźca, bo zamiast docenić taką chęć do działania Polaków, to działanie, jakie napędza gospodarkę, obmyśla jakieś dziwne regulacje, prowadzi nadmierne kontrole, ogólnie utrudnia życie. Jednocześnie urzędnicy traktują właściciela firmy jak potencjalnego oszusta lub człowieka gorszego od siebie. Oczywiście, że nie wszyscy tak się zachowują. Są profesjonalni urzędnicy, podobnie, jak są nieuczciwi właściciele firm, niemniej klimat po prostu nie jest zbyt korzystny i to jest niestety fakt, o którym trzeba wspomnieć.


Pozostałe artykuły

Wybieramy system informatyczny dla naszego przedsiębiorstwa

Karta, motywacja
Funkcja taka jak zarządzanie kadrami musi być spełniana na znakomitym poziomie. Duża odpowiedzialność, jaka spada na przedsiębiorcę, jest nierzadko nie do wytrzymania. Trudno zorganizować kadry pracownicze, dlatego producenci nowych rozwiązań technologicznych starają się stale zadziwiać zainteresowanych oraz proponować znakomite możliwości. Ułatwienie codziennego funkcjonowania w firmie zaliczane jest do priorytetów wielu. Polecane jest wybierać dzisiaj jedynie wśród najlepszych.
1 2