Do czego właściwie przydatny jest styropian? Jakie ma właściwości styropian? Czy warto z niego korzystać?

Istnieją możliwości, aby płacić mniej za ogrzewanie. By to osiągnąć jest jeden warunek, oznacza to, iż prace termomodernizacyjne muszą być robione w temperaturze wyższej niż zero stopni Celsjusza. Oszczędność gotówki na ogrzewaniu, jak również ciepły dom na długi czas z nową, elegancką elewacją zapewni docieplenie budynku dobrym styropianem.

Styropian to najbardziej ekonomiczny, bezpieczny oraz często używany materiał do izolowania, sprawdź również MEGAStyro. Dawniej używany był jedynie biały, dzisiaj także powszechny jest ten w czarne kropki, taki z certyfikatem jakości RTQ, który jest wystawiany przez Instytut Techniki Budowlanej jako najcieplejszy - srebrnoszary z domieszką grafitu. Świetnie nadaje się, żeby ocieplać nim nie tylko ściany, lecz też dachy, podłogi czy fundament.

biały styropian budowlany
Chociaż wiele osób myśli, iż taki surowiec jest materiałem, jakim wyłącznie można docieplać ściany zewnętrzne budynków, to jest to oczywista nieprawda. Tak naprawdę materiał ten służy do całej masy innych zadań, świetnie pokazują to zaślepki styropianowe. Zapewniają one stałą izolację termiczną ocieplonej fasady oraz zapobiegają tworzeniu się mostków termicznych w miejscu użycia mechanicznego zamocowania styropianu przy pomocy łączników mechanicznych, to znaczy kołków. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie główki trzpienia kołka mocującego dodatkową termoizolacją. To również niweluje niezbyt korzystne zjawisko miejscowego skraplania się pary wodnej, zmniejsza też pojawiające się tam z biegiem czasu odbarwienia elewacji. Istotne są również innego rodzaju elementy, jak regranulat styropianowy.


Pozostałe artykuły

Aneks do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku

długopis
Eksperci ze Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) opracowali wzór aneksu do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku. Dokument przygotowano z myślą o inwestorach indywidualnych, aby mogli oni kontrolować prace ociepleniowe na własnej budowie, bez studiowania wielostronicowych technicznych instrukcji i materiałów informacyjnych...
1 2