Oprawy ledowe - teraźniejsze specyfikacje

Projektowanie oświetlenia nowopowstających obiektów przemysłowych czy unowocześnienie istniejących systemów wiąże się z zapewnieniem odpowiedniego komfortu widzenia, zwiększeniem wydajności pracy i zapewnieniem jak najwyższej wydajności energetycznej. Modernizacja oświetlenia hali przemysłowej składa się z paru elementów.

Kluczowy to element jakościowo-ilościowy. Gwarantuje on odpowiedni poziom natężenia oświetlenia do zrealizowania pracy wzrokowej. Dalszy element jest związany z terminem ekonomii eksploatacji oraz ekologią. Plan plan restrukturyzacyjny oświetlenia obiektu przemysłowego powinien spełnić pewne wymogi. Będą to odpowiednio: wybór poziomów natężenia oświetlenia na płaszczyznach pracy i w otoczeniu miejsca pracy, zapewnienie należytej równomierności w polu zadania wzrokowego jak też w polu bezpośredniego otoczenia, zapewnienie stosownego rozkładu luminancji, dobór koloru światła oraz współczynnika oddawania odcieni, dobór skutecznego systemu oświetlenia, zagwarantowanie optymalnego, trwałego a także bezproblemowego w użytkowaniu i pielęgnacji systemu.

Pozostałe artykuły

Oświetlenie LED dla przemysłu – wielka szansa dla sporej ilości przedsiębiorstw na oszczędzenie w zużyciu energii elektrycznej oraz trwałość w oświetleniu

żarówka led
Postęp techniczny w współczesnych czasach pozwala na tworzenie wielu nowych urządzeń oraz technologii używanych w życiu ludzi.


żarówki led
Spełnienie wymagań normy PN-EN 12464- 1 jest ogromnie istotne z punktu spojrzenia zapewnienia bezpieczeństwa pracy, lecz też optymalnej wydajności. W dzisiejszych czasach budowania układów o dużej sprawności, a co się z tym wiąże ekonomicznych jak też ekologicznych, jest coraz powszechniejsza. Koszta eksploatacji są tu nie bez znaczenia, zważywszy na duże powierzchnie obiektów przemysłowych. Na etapie planistycznym należy indywidualnie podejść do każdego z obiektów jak też dopasować instalację oświetleniową. Tok procesu twórczego, którym jest projekt oświetlenia związany jest z doborem systemu do wymogów przy uwzględnieniu warunków technicznych i wymagań jakościowych. W razie istniejących rozwiązań oświetleniowych modernizacja oświetlenia LED pozwala na użycie dużo wydajniejszych systemów oświetleniowych. Związana z tym energooszczędność dosięga nawet 50 % w porównaniu do poprzedniej instalacji.
1 2