Pomysł na oryginalną aranżację poddasza

Niepodzielone ścianami poddasze użytkowe możesz zagospodarować na mnóstwo sposobów, wykorzystując jego mnogie atuty.


W aranżacji poddasza niesłychanie ważne będzie jego odpowiednie oświetlenie.


wykonanie ocieplenia poddasza


Pozostałe artykuły

Warto ubiegać się o pracę w dziedzinie technologii informacyjnej?

praca
IT to angielski skrót od słów „technologia informacyjna”. Branża ta jest niezwykle szeroka i dotyczy wszystkiego, co ma związek z komputerami, sieciami internetowymi oraz oprogramowaniem. Na dzień dzisiejszy jeśli firma nie ma strony internetowej, uważa się ją za niezbyt liczącą się na rynku. Komputeryzacja urzędów i instytucji państwowych, zarządzanie danymi spółek, czy serwisowanie urządzeń komputerowych daje duża ilość miejsc na rynku pracy. Atrakcyjne płace są jednym z powodów, dla których studia informatyczne są jednymi z najchętniej preferowanych studiów na kierunkach ścisłych. Specjaliści rynku pracy twierdzą, że zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie technologii informacyjnej będzie stale wzrastało.


Możesz wtenczas urządzić np. mieszkanie na poddaszu lub rodzinny pokój gier. Nie za każdym razem na poddaszu użytkowym udaje się wydzielić pełnowartościową strefę nocną dla całej rodziny. Kiedy dach jest czterospadowy, a ścianka kolankowa niewysoka, straty w powierzchni użytkowej są na tyle duże, że podzielenie powierzchni poddasza na parę pomieszczeń spowodowałoby powstanie niefunkcjonalnych niewielkich pokoików. Z analogiczną sytuacją będziemy mieć do czynienia, kiedy nad poddaszem użytkowym powstaje jeszcze jedna kondygnacja.

Czy chcesz dokładniej przeanalizować prezentowany w tym miejscu wątek? Jeżeli tak, bez grymasów kliknij tu, żeby zobaczyć więcej info (http://www.ath.pl/Product/rvdsfpid/cad-rysunek-13/rvdsfcatid/kosztorysowanie-10).

W obu wypadkach bardziej opłaci się wydzielić dla przykładu tylko toaletę, zaś pozostałą powierzchnię pozostawić otwartą. Niezabudowana otwiera przed nami mnóstwo możliwości zagospodarowania dostosowanych do potrzeb jak też zasobów pieniężnych, ponadto zaś pozwala na swobodny przepływ światła i powietrza.


O ile wszelkie wymogi mieszkaniowe zaspokoją niższe kondygnacje, użytkowe poddasze można przeznaczyć na magazyn (regały fifo) domowy mieszczący rzadziej używane przyrządy. Z trudem osiągalne zakamarki pod skosami to świetne miejsce na przeróżne skrytki – warto je wyekwipować w wysuwane koszyki i przenośne kontenery. Gdy pragniesz, ażeby przestrzeń na poddaszu służyła domownikom, nie zaś sprzętom, możemy tu urządzić np. uniwersalny pokój hobby, z którego korzystać będzie cała rodzina.
1 2