Umowa na roboty budowlane powinna zostać stworzona podług ścisłych wytycznych

Jeżeli inwestor chce rozpocząć budowę swojego obiektu, musi mieć ludzi, którzy będą mieli odpowiednią wiedzę i sprzęty, żeby dany obiekt mógł stanąć w danym miejscu.

Na początku powinna zostać zawarta umowa na roboty budowlane

przeczytaj tutaj
Mimo wszystko zanim ogólnie przyjdzie do rozpoczęcia budowy, musi zostać podpisana umowa na roboty budowlane, w której jasno wpisany będzie inwestor i wykonawca, rodzaj obiektu który ma być zbudowany, a także działka, na której ma być prowadzona taka budowa. Co więcej zaznaczane są też daty, kiedy będzie można wejść (zobacz schody oława) na plac z maszynami oraz gdy będą kończone konkretne części budowy. Taka umowa zawiera także informacje w jakich transzach oraz kiedy będą wykonywane zapłaty, a jeżeli któraś ze stron nie wywiąże się z własnych zobowiązań, to będzie musiała liczyć się z negatywnymi konsekwencjami prawnymi. Tylko obustronne uzgodnienie takiej umowy pozwala na rozpoczęcie prac budowlanych na konkretnym terenie.

Wszystko ustala art. 647 kc

Pozostałe artykuły

Prawo budowlane - sprawdź świeże poprawki.

Prawo
Rząd stara się już od dłuższego czasu zreformować czy też uprościć ustawę Prawo Budowlane, bowiem współcześnie zbytnia liczba czynności powiązanych z postępowaniembudowlanym spowalnia powstawanie inwestycji. Niewykluczone, że nowe przepisy wejdą w życie na początku dwa tysiące czternastego roku.


O tym jak ma prezentować się umowa, która powinna zostać podpisana, żeby dało się rozpocząć roboty budowlane, opowiada nam przede wszystkim art. 647 kc, przez to nim rozpoczniemy tworzyć taką umowę, należy do niego zajrzeć, a później wspomóc się gotowymi wzorami, które mamy szansę wyszukać w sieci (szczegóły). Z powyższego artykułu dowiemy się też, że umowa zawarta pomiędzy wykonawcą a podwykonawcą jest wiążąca dopiero wtedy, kiedy zatwierdzi ją inwestor. Co więcej umowę pomiędzy dwoma podwykonawcami powinien zaakceptować nie tylko inwestor, ale też główny wykonawca. To wszystko mamy szansę znaleźć w kodeksie cywilnym, przez to przed przejściem do przygotowywania umowy należy się z nim dokładnie poznać.
1 2