Składki na ubezpieczenia, płace dla pracowników, obsługa biura – czyli ile kosztuje nas prowadzenie działalności gospodarczej co miesiąc

Każdy, kto ma zamiar założyć własną działalność gospodarczą powinien pamiętać, że wymaga ona poniesienia określonych kosztów. Ale aktualnie istnieje sporo możliwości pozwalających na obniżenie tych kosztów. Ile wynosi nas utrzymywanie działalności gospodarczej miesięcznie i w jaki sposób możemy obniżyć te koszty? To pytanie zadają sobie zwłaszcza początkujący przedsiębiorcy, dlatego postaramy się na nie odpowiedzieć.
wynagrodzenie
Najważniejsze koszty prowadzenia firmy związane są między innymi z odprowadzaniem podatku do Urzędu Skarbowego oraz składek do ZUS. Ponadto kosztowna jest obsługa zarządzania firmą i płace dla ewentualnych pracowników. Te ostatnie nie mogą być niższe niż minimalne wynagrodzenie ustalone przez rząd. Wszyscy zainteresowani powinni wiedzieć, żeminimalne wynagrodzenie w 2015r. sprawdź pełną ofertę na tej stronie będzie wyższe niż w roku bieżącym i zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów będzie wynosić 1750 zł brutto (obecnie jest to 1680 zł brutto).

Pozostałe artykuły

Na zakupy do niemieckiego sąsiada

Towary z Niemiec
Ogromną i nieustannie wzrastającą popularnością na krajowym rynku odznaczają się rozmaite produkty z Niemiec. Najbardziej popularną i najchętniej wybieraną grupą towarów jest chemia z Niemiec. Co znamienne, ogromnym powodzeniem w Polsce cieszą się produkty tych samych marek, które występują w Polsce.


Jak już wspomniano, znaczny procent wydatków jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej stanowią składki na ubezpieczenia społeczne - zobacz. Trzeba jednak pamiętać, że ich wysokość przez pierwsze 2 lata istnienia działalności jest niewielka bowiem stanowi mniej niż 500 zł miesięcznie. Składki ZUS dla przedsiębiorców kontynuuj czytanie są poza tym odliczane od podatku. Dlatego płacąc preferencyjną stawkę za ubezpieczenia przez pierwsze dwa lata w wysokości 450 zł rzeczywisty koszt, który będziemy musieli ponieść to około 170 zł na miesiąc, jako że składki możemy odliczyć rozliczając podatek.
1 2