Rozliczanie pitów to niemiły obowiązek, jednakże można go załatwić dość prędko

Kiedy zbliża się termin złożenia pitu, sporo osób rozmyśla nad tym czy lepiej pozałatwiać tę formalność poprzez sieć czy metodą tradycyjną, wypełniając papierowe dokumenty. Na pewno uzupełnianie pitów na komputerze jest o znacznie prostsze, jednakże powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, nim za to się zabierzemy.


Nie każdy wie, iż pit przez sieć rozlicza mnóstwo osób i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości prawie wszyscy ludzie będą tak robić.


Jeśli się na to zdecydujemy, to mamy do wyboru parę możliwości. Najprostszą będzie naturalnie skorzystanie z strony Ministerstwa, gdzie działa specjalna Platforma do wypełniania zeznań podatkowych. Nieistotne czy musimy wypełnić pit 36, pit 28 czy jakiś inny – na stronie odnajdziemy wszelkie niezbędne druki, które będziemy mogli uzupełnić i wysłać do właściwego Urzędu Skarbowego. Wypełniając druki w Necie bez wątpienia popełnimy mniej pomyłek, a wiele miejsc zostanie wypełnionych za nas przez program, który wyliczy odpowiednie sumy. Poza tym od paru lat dostępna jest również usługa automatycznego uzupełniania formularzy przez Urząd Skarbowy rozliczamy pity 36. Jeżeli zarabiamy tylko w jednym miejscu, to może być tak, że dostaniemy już wypełniony druk pit 36 czy 37, który będzie trzeba jedynie zaakceptować oraz przesłać.

Jeśli będziesz zdania, że zawarte w tym tekście informacje są warte uwagi, zobacz ponadto szczegóły w linku pożyczki pod zastaw nieruchomosci. Będą tam tak samo przydatne dane.

Jest to niesłychanie komfortowe rozwiązanie.


rok


Inną metodą może być pobranie darmowego programu do uzupełniania pitów. W Internecie odnajdziemy ich bardzo dużo, starczy tylko uruchomić przeglądarkę oraz wpisać właściwe słowo kluczowe. Warto przejrzeć różne zestawienia, by sprawdzić, który z nich jest najskuteczniejszy sprawdź więcej na stronie więcej na stronie więcej na stronie . Jednakże kłopot z darmowym oprogramowaniem jest taki, że przeważnie posiada on wpisany na dobre numer KRS fundacji, która dostanie 1% naszego zobowiązania podatkowego. Jeżeli zatem chcemy przykładowo przesłać fundusze Fundacji Słoneczko, która wspomaga niepełnosprawne osoby, to sami będziemy musieli wstukać cyfry 0000186434. W tym wypadku warto pomyśleć o nabyciu programu do wypełniania zeznań podatkowych albo złożeniu ich w formie papierowej. Jeśli chcemy, aby ta decyzja była nasza, to powinniśmy pamiętać, by znaleźć program, który pozwoli nam wstukać numer KRS samemu.


Pozostałe artykuły

W jaki sposób sprawnie odzyskać własne fundusze

monety
Każdy właściciel firmy musi zmierzyć się z tym samym kłopotem: w jaki sposób skutecznie ściągać długi za nie zapłacone faktury. To prawda, że w każdą działalność gospodarczą wpisane jest ryzyko finansowe, jednak aktualny system gospodarki rynkowej wciąż jest niedoskonały, stąd też są to kłopoty, które prędko nie znikną i są utrudnieniem dla właściwie każdej branży.
1 2