Od dawna mówi się, że w wielkich miastach bywa głośno — na szczęście wiadomo, jak zmierzyć poziom hałasu

Samo funkcjonowanie w wielkim mieście poniekąd pociąga za sobą zgodę na wszelakie dźwięki dobiegające do nas prawie bez przerwy. Jeśli ciekawi nas natężenie hałasu, to możemy to sprawdzić.


Jeżeli przykładowo żyjemy obok torów kolejowych czy stadionu piłkarskiego, to czasami dźwięki dochodzące z zewnątrz mogą nam zakłócać spokój czy sen.


Osiedle mieszkalne Nasz Gaj w Rzeszowie


Porównywarka cen mieszkań


Pozostałe artykuły

Jak może wyglądać montaż paneli szklanych i gdzie one mogłyby być zastosowane?

panel szklany
Przeważnie panele szklane można było napotkać w kuchni albo w łazience, gdyż w tych przestrzeniach prawidłowo sprawdzają się jako odpowiednik kafelek. Jeszcze częściej można by je spotkać w salonie, w sypialni czy w pokoju dziecinnym.


Kiedy już panel szklany będzie zamówiony, to należałoby wiedzieć w jaki sposób powinien przebiegać proces montowania tego typu panela, żeby mieć pewność, że wszystko zostało wykonane w odpowiedni sposób.


Istnieją światowe normy hałasu, które mówią o tym, jak silne dźwięki jest w stanie znieść człowiek bez ubytku na swoim zdrowiu. Wszystko, co przewyższa zalecone normy, nie służy naszemu dobremu samopoczuciu. Pewnie warto wtedy zastanowić się nad zmianą miejsca zamieszkania albo nad wnioskiem do władz gminy o postawienie paneli akustycznych przy naszej ulicy. Do pomiaru potrzebny jest decybelomierz. To przy jego pomocy stwierdza się czy dźwięk jest nazbyt kłopotliwy, czy jeszcze mieści się w normach. Nie zapominajmy również o tym, że wytyczne mówią o stałych i dokuczliwych dźwiękach, a nie incydentalnych.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź informację opisującą analogiczny temat. Najprawdopodobniej ona też Cię zainteresuje.

Bardzo uciążliwe może być dla przykładu sąsiedztwo lotniska. Szczególnie takiego, które jest znacznych rozmiarów. Wtedy startują oraz lądują na nim maszyny co kilka sekund. Ogólny hałas, który wtedy słyszymy, jest na zbliżonym poziomie niemalże przez cały czas.
1 2