W jaki sposób rozliczyć PIT krok po kroku

Za rozliczenie z urzędem fiskalnym weź się od razu.
dokumenty podatkowe
Choć masz na to jeszcze sporo czasu, jako że deklarację musisz złożyć do 2 maja 2017 roku, jednakże nie czekaj na ostatni dzwonek (przede wszystkim, kiedy możesz dostać zwrot podatku). Warto wcześniej dokładnie sprawdzić: co, na jakiej podstawie oraz w ramach jakiego limitu masz prawo odliczyć w PIT za rok 2016 - dowiedz sie więcej - albowiem dzięki temu możesz oszczędzić. Unikniesz też pośpiechu i zdenerwowania, a to może być powodem kosztownych nieporozumień czy omyłek. Wyjaśniamy, w jaki sposób wypełnić pit za 2017 online kroczek po kroczku.

Pozostałe artykuły

Czy usprawniliśmy sobie zadanie wysyłając pit online?

podatki
Obecność komputerów w naszym życiu sprawiła, że dużo spraw mamy możliwość robić prędzej, sporo pism mamy możliwość wysłać przy użyciu poczty elektronicznej, zamiast jechać do urzędów i oczekiwać w kolejkach. Co więcej, to właśnie dzięki komputerowym programom większość tych dokumentów mamy szansę sami wypełnić, ponieważ w razie zrobienia jakiegoś błędu komputer od razu nas o tym poinformuje.


Przy wypełnianiu zeznania rocznego wymagany będzie PIT-11, jaki powinieneś otrzymać od swojego pracodawcy (bądź zleceniodawcy). Jeśli w przeciągu roku wykonywałeś pracę w paru punktach, powinieneś skompletować dokumenty od wszelkich chlebodawców. Zawierają one informacje dotyczące zysków, kosztów ich uzyskania i pobranych w przeciągu roku zaliczek i składek - przejdź to artykułu.

Zaczynając od stycznia 2015 wiążą nowe wzory blankietów fiskalnych PIT-36, PIT-36L, PIT-39 jak też aneksów PIT-D i PIT-O. PIT 37 uzupełniasz, gdy dostawałeś dla przykładu uposażenia z tytułu umowy o pracę. Rozpocznij od zebrania informacji o swoich przychodach oraz pobranych zaliczkach. Kiedy jesteś pracobiorcą etatowym, wykonywałeś pracę na umowę zlecenie czy też o dzieło, musisz uzyskać od pracodawców blankiet PIT-11.
1 2