Gdzie stosuje się różne rodzaje wentylatorów?

Nie każdy człowiek wie, że ich praca ratuje życie oraz dobytek nie tylko podczas trwania pożaru. Radiatory przemysłowe filtrują, zasysają i generują zanieczyszczone powietrze przez 24 godziny na dobę w Aquaparkach, w podziemnych placach postojowych i w galeriach handlowych.


W skrócie ujmując, działanie różnorodnego rodzaju wentylatorów polega na wymuszaniu obiegu powietrza oraz na odprowadzaniu gazów z jednej przestrzeni do innej.


Może to być powietrze czyste, jak i do pewnego stopnia zanieczyszczone o temperaturze pokojowej, poniżej zera do nawet 40 stopni Celsjusza. Od poprawnej pracy wentylatorów zależy dobre samopoczucie i bezpieczeństwo ludzi funkcjonujących na danej przestrzeni oraz jest zależna również skuteczność pracy innych sprzętów, dla przykładu w budowlach przemysłowych czy użyteczności publicznej. Główny rozdział wentylatorów przez wzgląd na kierunek przepływu gazu przez wirnik dzieli tego typu urządzenia na wentylatory promieniowe oraz radiatory osiowe. W wentylatorach promieniowych gaz porusza się wzdłuż promienia wirnika, z kolei w osiowych w tym samym kierunku do osi jego obrotu.


Nowoczesne budownictwo wg Schüco,Cristal Park w Warszawie


Pozostałe artykuły

Kupując sprzęt wykorzystania domowego dobrze jest szukać propozycji w sklepach internetowych

atlas filtri
Sporo produktów domowego wykorzystania z ogromną prostotą zdołamy zakupić w sieci i oszczędzić wskutek tego gro czasu. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach czas jest dla nas nadzwyczaj ważny i chcemy spędzać go jak najdoskonalej.


Jednak to nie wyłączne rodzaje wentylatorów, których poszukują różni przedsiębiorcy i projektanci. Wentylator osiowy przemysłowy (polecamy kontrola zawiesi) nie przekształca kierunku przepływu powietrza (powietrze przepływa obok osi jednostki napędowej), z tego też powodu wynik przynosi na myśl śmigło. W wersji podstawowej jesteśmy w stanie je spotkać dla przykładu zawieszone na suficie w dużej ilości polskich mieszkaniach (jest zintegrowany z lampą). W przestrzeni publicznej nie trudno jest zauważyć wentylatory kanałowe. Ich zadaniem jest tłoczenie powietrza o stosunkowo niskim ciśnieniu.
1 2