"Financial Controller" - najbardziej odpowiednia osoba przeznaczona do planowania oraz kontrolowania budżetu naszej firmy!

Kim dokładnie jest zawarty w temacie "financial controller"? Czym się dokładnie zajmuje - jakie są jego obowiązki? Co dokładnie należy zrobić, by móc wykonywać takiego rodzaju zawód - jakie wymagania trzeba po spełniać? Czy na terenie państwa Polskiego ten konkretny zawód jest w ogóle opłacalny? To wszystko i znacznie więcej bez nawet najmniejszego problemu odnajdziesz w tym tekście!


Kim konkretnie bywa financial controller zapewne dobrze wie bardzo wiele osób, gdyż samo nazewnictwo pokazuje nam, co to bywa za zajęcie.
interesy


Iso 9001


"Financial Controller" w dosłownym przetłumaczeniu z języka angielskiego to "kontroler finansów", czy "kontroler finansowy" i jego zadaniem bywa tak właściwie wszystko powiązane z kontrolą budżetu przedsiębiorstwa, w tym między innymi w jego zaplanowaniu, przeanalizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten konkretny temat, oraz współpracowaniu razem z pozostałymi ludźmi w tym zakresie, między innymi z działem księgowości. By mieć możliwość zostać kontrolerem finansowym, musimy mieć pewne konkretne predyspozycje, w szczególności posiadać analityczny umysł, być odpornym na stres, czy też niewiarygodnie spostrzegawczym, lecz to nie jest wszystko. Ponad wszystko aby zostać kontrolerem, powinniśmy posiadać ukończone z góry określone kierunki studiów (ekonomia, finanse, czy też rachunkowość), bardzo dobrze jest również mieć zakończone studia podyplomowe. Bardzo wiele firm, nim da nam możność zarządzania budżetem, wymaga kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku.


1 2