Najbardziej skuteczne sposoby na stres

Jesteś wykończona pracą albo nauką? Masz zbyt wiele na głowie oraz odczuwasz, że stres zaraz zacznie zjadać Twoje zdrowie? Powinieneś się odprężyć. Lecz w jaki sposób?


Jeżeli pokłady Twej wewnętrznej energii są na wyczerpaniu, a Ty nie masz energii aby realizować to, co sobie zamyśliłeś wiedz, iż nadszedł czas na odpoczynek.
Spłata długów


Czas na wypoczynek wyjątkowy, to znaczy szybki i efektywny. Pierwszy sposób - oddychaj. Odpowiesz zapewne, że czynisz to przez 24h/24h. Owszem, oddychasz, jednak musisz pamiętać o, iż między innymi w medytacji oraz jodze oddychanie gra kluczową funkcję. Umiejętne treningi oddechowe prędko pomogą Ci uregulować pracę ośrodka nerwowego, usuną uporczywe migreny, natomiast Twój mózg uzyska życiodajny tlen. Swą chwilę odpoczynku zacznij zatem od na pozór zwyczajnego oddechu.


Papier


Po drugie - uśmiechnij się, chociażby do siebie samego. Obniżysz w ów sposób częstotliwość uderzeń serduszka, zmniejszysz napięcie jak też mimowolnie uciszysz ciało. Zerknij na swą roześmianą twarz w zwierciadle czy też po prostu ciesz się z czasu wypoczynku, który właśnie trwa. A może odpręży Cię kilka godzin w SPA? Pływalnia, sauna, masaż - z pewnością każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Ostatnia rada brzmi - nie zaśmiecaj - swego stanowiska pracy i umysłu. W czasie, gdy potrzebujesz się zrelaksować, staraj się do granic możliwości uporządkować otoczenie, w jakim się w tym momencie znajdujesz.


1 2