Jak powinno się błyskawicznie i łatwo wykonać rozliczenie podatku

Druk PIT 36 planowany jest dla podmiotów prowadzących aktywność ekonomiczną. Jednakże nie wyłącznie. PIT 36 powinniśmy wypełniać, w sytuacji, gdy osiągnęliśmy każdy dochód bez pośrednictwa płatnika. Z oświadczenia PTI-36 stosują osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, która nie jest wyliczana liniowo ani ryczałtowo, korzystają z kredytu podatkowego, prowadziły rozliczenie na prawach ogólnych, wydziały szczególnych wytwórczości rolnych, zajmują się najmem, podnajem, ajencję, poddzierżawę albo zawierając inną umowę o pokrewnym charakterze, opodatkowaną na prawach ogólnych.

Podatki
Poza tym, osiągają przychody poza granicami, bądź osiągają dochody z znajdujących się za granicą źródeł, zdobywają przychody z innych miejsc, z których płatnik nie ma przymusu płacić podatków, zbywają posiadłość, która została kupiona względnie zbudowana w latach 2007-2008, również kiedy do obliczenia podatku dodajemy przychody małoletniego dziecka, które nie musi rozliczać się osobiście. Blankiet podatkowy PIT 36 za rok 2014 musi zostać składany najdalej do 30 kwietnia 2015 roku. Brak PIT 36, czyli uchybienie temu terminowi, może rodzić karą pieniężną, z tytułu niewywiązania się z powszechnego obowiązku podatkowego (odnośnik do www)

Oświadczenie PIT 36 zezwala na rozliczenia wraz z współmałżonkiem. W przypadku, w którym jeden z współmałżonków musi rozliczać się na PIT 37, rozliczenie łączne spełniane jest na PIT 36. Poza tym wypełniając PIT -36, możemy skorzystać z następujących ulg: ulgi prorodzinnej, zniżki z tytułu darowizn, ulgi na Internet (o ile w rozliczeniu za rok 2014 wykorzystaliśmy ją po raz pierwszy), ulgi rehabilitacyjnej, ulgi z tytułu kosztów poniesionych na nowe techniki, ulgi abolicyjnej (rozliczenie online). O zniżkach powinno się wiedzieć, ponieważ stosując je mamy możliwość nieco obniżyć nasze wierzytelności w stosunku do urzędu skarbowego. Korzystając z programów pit 2014, należy pamiętać, że bezpieczeństwo naszych danych musi być najwyższym priorytetem. Dane są przechowywane wyłącznie na prywatnym komputerze.


Pozostałe artykuły

W jaki sposób można zainwestować własne pieniądze?

Sprzątanie biur
Chciałbyś zainwestować swoje pieniądze? Cóż, można powiedzieć, że alternatyw nie brakuje. Weźmy choćby w rachubę to by otworzyć firmę! Szczególnie Warszawa to miasto, w którym przedsiębiorcy mogą rozwinąć skrzydła. I chociaż ryzyko w prowadzeniu biznesu nie należy do małych, to i tak powinniśmy radzić sobie jakoś.
19-05-19 16:01