Wszystko o wysokiej jakości w rolnictwie

Bardzo dużo mówi się o jakości żywności. Konsumenci poszukują produktów wysokiej jakości, najlepiej z ekologicznych gospodarstw. Oczywiście, w większości sklepów nadal prym wiodą nijakie produkty, ale są też półki z żywnością ekologiczną.

rolnictwo ekologiczne TÜV Rheinland Polska
Czy to opłacalne? Rolnictwo ekologiczne wymaga ogromnego nakładu pracy. Po pierwsze należy znaleźć odpowiednie nasiona, zaplanować całą uprawę, dowiedzieć się jakich nawozów wolno nam używać itp. Wiąże się to z wyższymi nakładami finansowymi, niż przy standardowych uprawach, gdzie tak naprawdę istotne jest tylko to, by zbiory były jak największe. Gdy decydujemy się na uprawy ekologiczne zwykle plony są mniejsze, jednak wyższej jakości. Ma to również odbicie w cenie zakupu. Produkty ekologiczne kosztują więcej, lecz konsumenci już wiedzą, że płacą za jakość.

Ekologiczne hodowle Oczywiście dotyczy to nie tylko upraw roślin. Ekologia (zobacz gospodarka odpadami radom) ma swoje miejsce również przy hodowli zwierząt. I to nie wyłącznie sztuk, które sprzedawane są na mięso, ale również na przykład mlecznych krów. W takim wypadku istotne są pasze, wszystko co zwierzę je w zasadzie. Te same wymagania są co do kur niosek - bardzo konkretne wymogi należy spełnić, żeby jaja mogły zostać uznane za ekologiczne.

Wymagania wobec rolnictwa Bardzo dużo słyszymy w ostatnich czasach o różnego typu normach i certyfikatach dla gospodarstw rolnych. Choćby norma 14001 (odkryj więcej: ) określa metody zarządzania gospodarstwem, by ograniczyć negatywne wpływy na środowisko. Powinniśmy dowiedzieć się jak tego typu normę wprowadzić w życie, bo to oczywiście powoduje, że gospodarstwo ma nie tylko prestiż, ale też staje się dobrym partnerem w interesach

Pozostałe artykuły

Jak prawidłowo zutylizować akta?

Recykling dokumentów
Należy mieć na uwadze, że jeżeli masz firmę, musisz we wszystkich przypadkach dbać o wszystkie dokumenty. Co do tego ciężko mieć wątpliwości - niezadbanie o dokumenty bardzo źle świadczy o nas samych. A zresztą fakty są takie, iż w wielu przypadkach to jest tak, że za brak należytego nadzoru możemy ponieść karę pieniężną! Dużo bardziej odpowiednim wyjściem jest to by po prostu korzystać z usług takich firm, które zajmują się utylizacją dokumentów.


Na starcie dobrze jest wprowadzić polecany zintegrowany system zarządzania gospodarstwem. Obecnie to ogromne udogodnienie, w szczególności dla większych gospodarstw. Kiedy chcemy uzyskać certyfikaty, tego typu system ułatwia kontrolowanie każdego rodzaju procedur. Najlepiej znaleźć taki, który będzie łatwy w obsłudze i jasno będzie prezentował wszystkie ważne dla nas dane. Bez problemu można znaleźć firmy proponujące tego rodzaju rozwiązania. By gospodarstwo stało się prawdziwie europejskim biznesem takiego rodzaju wdrożenie sap wdrożenia to podstawa.
20-07-22 07:17