Jak sprawnie sprawdzać należności dotyczące naszej firmy

Nasza firma musi na siebie zarabiać, powinna funkcjonować tak żeby klienci byli usatysfakcjonowani, ale też tak, by pracownicy mogli efektywnie funkcjonować. Trzeba wszystko właściwie poukładać pod względem szeroko rozumianego zarządzania. Począwszy od logistyki związanej z dostawami, przez czas tworzenia produktu/usługi, po dostarczenie wszystkiego klientowi. Trzeba rozplanować wszystko zwracając uwagę na sytuację na rynku, na którym funkcjonujemy i tego, co dzieje się wewnątrz firmy.

Financial Service Support
Istotny jest każdy aspekt, by całość sensownie i dobrze działała. Niezbędne jest również to, w jakim czasie klienci uiszczają należności względem naszej firmy. By wszystko było na odpowiednim poziomie należy, co pewien czas sprawdzać ile wynosi wskaźnik rotacji należności (zobacz). Jeżeli wskaźnik ten nie przekracza liczby 7 to koniecznie trzeba zacząć szybciej odbierać należności od klientów. Za częste kredytowanie nie jest niczym dobrym, bo w takiej sytuacji firma traci swoją płynność finansową i nie jest w stanie sprawnie funkcjonować.

Trzeba mieć należności własnej firmy pod stałą kontrolą

Jeśli chcemy by nasza firma odpowiednio funkcjonowała i stale się rozwijała, musimy postawić na właściwą kontrolę należności. Jeżeli nie potrafimy upomnieć się o własne pieniądze, to raczej nasza firma szybko będzie musiała ogłosić upadłość. Oczywiście nie zawsze dajemy radę panować nad fakturami.

Czy wiesz, że następne niezwykle emocjonujące teksty są tuż obok? Sprawdź i zerknij na źródło info (http://www.piotrowski24.pl/), a z pewnością poczujesz zadowolenie.

Czasem ciężko będzie dojść do tego, które faktury uregulowano we właściwym terminie, a które z opóźnieniem. Z tego powodu warto postarać się o program, który sprawi, że kontrola należności, tzw. cash flow monitoring będzie czymś banalnym. Wprowadzenie wszystkich faktur do tego programu pokaże nam które firmy mają zaległości, gdzie powinniśmy przesłać mail z upomnieniem albo gdzie trzeba zadzwonić. Każdy dobrze wie, jaki jest termin płatności, dlatego firmy powinny się go trzymać.

Jeśli chcesz uzyskać zbliżone dane na prezentowany wątek, to najpierw zerknij tu i przenieś się do tekstu, a odnajdziesz tam dużo świeżych komunikatów.

Razem z klientem decydujemy o możliwości uregulowania zapłaty i sposobu – czasem jest opcja spłaty ratalnej, jednak, jeśli klient i tak nie przejmuje się terminem powinniśmy doliczać odsetki. Jednak trzeba wcześniej uświadomić klienta, że zwlekanie z zapłatą przy spłacie sprawi, że klient będzie zobowiązany uregulować wyższy rachunek. To na pewno sprawi, że klient nie zapomni o terminie.
20-01-23 20:20