Jakiego typu formalności wiążą się z założeniem swojej firmy?

W czasach, kiedy znalezienie pracy jest coraz trudniejsze szansą na wyjście z bezrobocia okazuje się być założenie własnej firmy. Zakładanie firmy związane jest rzecz jasna z najróżniejszymi formalnościami. Na szczęście nie są one zbytnio skomplikowane.

człowiek biznesu
Jak założyć firmę jednoosobową? Tego rodzaju pytanie bardzo często zadają sobie osoby, które chcą założyć własną działalność gospodarczą. Spróbujemy w miarę możliwości znaleźć odpowiedź na pytanie jak założyć firmę jednoosobową. Aby móc otworzyć własną firmę, należy w pierwszej kolejności planowaną działalność zarejestrować. (Dokładne informacje: wFirma.) Prowadzenie działalności rejestruje się w urzędzie miasta lub gminy, składając w tym celu właściwy wniosek. Po dokonaniu rejestracji działalności każdy przedsiębiorca musi wystąpić o przyznanie mu numeru REGON oraz numeru identyfikacji podatkowej określanego jako NIP. Numer REGON niezbędny jest między innymi do opłacania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z druków wydawanych przez ZUS jest druk ZUS Z-3. Wspomniany ZUS Z-3 jest drukiem niezbędnym do obliczenia wysokości zasiłku chorobowego. Więcej informacji o wcześniej wspomnianym druku znajdziecie tutaj: wFirma. Osoby, które zostały zatrudnione na umowę o pracę czy na umowę zlecenie na pewno pragną poznać swoje wynagrodzenie netto. Tymczasem zdecydowana większość pracodawców podaje wynagrodzenie brutto. Kwota brutto jest wyższa od wynagrodzenia netto, jeśli nie wiemy jak obliczyć wynagrodzenie netto w momencie otrzymania pensji od pracodawcy możemy czuć się niemile zaskoczeni. Na nasze konto zostanie wpłacone mniej pieniędzy niż zapisano w umowie. Jak obliczyć wynagrodzenie netto – tego rodzaju pytanie zadaje sobie bardzo wielu pracowników. Z pomocą może nam przyjść globalna sieć komputerowa. W tym przypadku warto zajrzeć tutaj: http://poradnik.wfirma.pl/-jak-wyliczac-wynagrodzenia.
ludzie w pracy


Pozostałe artykuły

Innowacyjne programy dla firm

oprogramowanie
W dzisiejszych czasach szefostwo firm ma akces do pionierskich aplikacje, które proponują niesłychanie poszerzone funkcjonalności. Z ich zastosowaniem można pracować nad zwiększeniem efektywności i konkurencyjności firmy. Bez wątpienia należałoby zapoznać się z tego rodzaju aplikacjami.
1 2