Banki we współczesnym świecie w dużym stopniu zmieniły się w porównaniu do własnych poprzedników z dawnych czasów

Dawniej główną i w zasadzie jedyną usługą świadczoną przez banki była możliwość tworzenia i użytkowania rachunku bankowego. Oczywiście sama ta usługa dawała bardzo dużo, gdyż od tamtego czasu wielu ludzi mogło zdeponować swoje pieniądze w godnym zaufania miejscu, bez lęku o to, że ktoś je ukradnie. W porównania do chowania gotówki w domowym schowku była to więc duża zmiana. Z biegiem lat gama usług w bankach oraz produktów przez nie udostępnianych zwiększała się.


pieniądze
Na dzień dzisiejszy można zauważyć ich wielką liczbę i wybór, tak samo jak obserwuje się wzrost liczby banków, zwłaszcza w największych miastach. Obecnie tanie konto bankowe - , a niekiedy nawet bezpłatne, jest opcją udostępnianą w rosnącej liczbie miejsc w kraju. Są to oferty ogromnie korzystne i zachęcające, szczególnie dla młodych ludzi, którzy nie posiadają póki co znacznych dochodów.

Jest duży wybór tak zwanych produktów bankowych, jakie poszczególne banki udostępniają własnym klientom. Do podstawowych z nich, a zarazem najbardziej znanych, zalicza się kredyt. Jest to charakterystyczny typ zapomogi pieniężnej, jakiej udziela się klientowi banku na ustalony okres. Świadczeń tych mogą udzielać jedynie banki, mają one także szereg wyróżniających cech. Przede wszystkim przy dawaniu kredytu najpierw ocenia się tak zwaną zdolność kredytowa
pieniądze
danej osoby. Jeżeli kredyt (zobacz doradcy kredytowi dolnośląskie) jest przyznawany, kredytobiorca musi określić, na jaki cel konkretnie przeznaczy otrzymaną kwotę.
1 2