W jakich zastosowaniach drewno jest wykorzystywane w jednorodzinnym budownictwie

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, jakie wykorzystuje człowiek. Aktualnie rola drewna w budownictwie jest znacznie mniejsza niż kiedyś, gdyż bardzo popularne stały się beton, cegły i pustaki, lecz w dalszym ciągu bez niego trudno byłoby sobie dać radę w wielu przypadkach. Przykładowo drewno w dalszym ciągu jest podstawowym materiałem stosowanym przy konstrukcjach dachów skośnych. Bez względu na to, czy na końcu na dach będzie kładziona dachówka czy blacha, to i tak wszystko co znajdowało się będzie pod nimi jest zrobione właśnie z wysuszonych drewnianych elementów.


Powoli do łask wracają także kompletne domy z drewna, zbudowane w nowoczesny, bezpieczny sposób, więcej . Wielu ludzi czuje obawy przed drewnem, uważając go za surowiec łatwo mogący się zapalić.

Masz zamiar znać sporo informacji na ten zajmujący temat? Zatem ten tekst doczytaj następną stronę pod wskazanym linkiem.

Jednak przy stosowanych obecnie środkach chemicznych taki dom nie tylko nie będzie się palił, lecz również będzie bardzo odporny na zewnętrzne czynniki. A o plusach tego typu konstrukcji mogą więcej powiedzieć dopiero ci, którzy mieli okazję w takim domu mieszkać.

dom
Drewniane elementy wykorzystuje się także przy klasycznych domach robionych z cegły czy pustaków - Drewno (polecamy narzędzia stolarskie sklep) jest bardzo ładnym materiałem i doskonale wygląda z resztą materiałów, z tego też powodu architekci chętnie po nie sięgają. Bardzo oryginalnie na przykład się prezentują tarasy drewniane, w jakich zamiast lub płytek wykorzystuje się właśnie elementy z drewna. Często można także spotkać drewno przy balustradach na balkonach oraz schodach, a także przy najróżniejszych ogrodzeniach.
1 2