Jakiego rodzaju umiejętności powinna mieć osoba funkcjonująca na stanowisku kontrolera finansowego?

Ogólnie wiadomo, że żeby móc podejmować (często bardzo ważne) postanowienia, konieczne jest posiadanie znacznej liczby rzetelnych danych. W przypadku mnóstwa korporacji, osobą odpowiedzialną za ich zbieranie jest człowiek, który działa na stanowisku, o którym będzie mowa.


Specjalista, jaki funkcjonuje na takim stanowisku musi zakończyć wyższe studia ekonomiczne (zwłaszcza o profilu finansowym oraz controllingu).


Pretendent na to stanowisko powinien naturalnie umieć biegle obsługiwać aplikacje biurowe, a w szczególności arkusze kalkulacyjne. Powinna także mieć zaawansowane zdolności dotyczące analizowania oraz zdolność planowania i organizowania własnych obowiązków. Wymagana jest także bardzo dobra znajomość j angielskiego, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Bardzo mile widziane mogłoby być doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku i znajomość używanych w takiej branży aplikacji.


Pokój


Pozostałe artykuły

Systemy lojalnościowe przez satysfakcję klienta pomagają generować przychód finansowy

Business work
W dzisiejszych czasach przeprowadzane są rozmaite czynności marketingowe, jakie mają wpłynąć na jak najlepsze relacje z klientem, jakie także powinny utrzymywać się bardzo długo. To daje możliwość regularnie generować zysk finansowy, gdyż każdy zadowolony klient będzie z chęcią i dużo częściej korzystał z usług danej firmy, czy też oferowanych przez nią dóbr. W tym celu sporo firm stosuje różne programy, które opierają się na zbudowaniu pozytywnych relacji z klientem i także zapewnieniem mu rzetelnej obsługi, która przełoży się na jego zadowolenie i uznanie.


Do zadań osoby chętnej do pracy jako kontroler finansowy należeć będą m.in.: przygotowanie, analiza, kontrolowanie budżetów, a także analiza odchyleń dotyczących wydatków oraz zysków firmy. Innym obowiązkiem może zostać analizowanie rentowności przychodów i kosztów czy tworzenie struktury centrów przychodowo-kosztowych. Wymagane jest również cykliczne przeprowadzanie ocen efektywności inwestycji i analizy odchyleń.
1 2