Jakiego rodzaju umiejętności powinna mieć osoba funkcjonująca na stanowisku kontrolera finansowego?

Ogólnie wiadomo, że żeby móc podejmować (często bardzo ważne) postanowienia, konieczne jest posiadanie znacznej liczby rzetelnych danych. W przypadku mnóstwa korporacji, osobą odpowiedzialną za ich zbieranie jest człowiek, który działa na stanowisku, o którym będzie mowa.


Specjalista, jaki funkcjonuje na takim stanowisku musi zakończyć wyższe studia ekonomiczne (zwłaszcza o profilu finansowym oraz controllingu).


Pretendent na to stanowisko powinien naturalnie umieć biegle obsługiwać aplikacje biurowe, a w szczególności arkusze kalkulacyjne. Powinna także mieć zaawansowane zdolności dotyczące analizowania oraz zdolność planowania i organizowania własnych obowiązków. Wymagana jest także bardzo dobra znajomość j angielskiego, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Bardzo mile widziane mogłoby być doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku i znajomość używanych w takiej branży aplikacji.


Pokój


Pozostałe artykuły

Jak na długo utrzymać klientów

Prezenty
Ogromna konkurencja z pewnością nie pomaga zbytnio w zarządzaniu firmą. Oczywiście to nierealne, aby kompletnie nie mieć konkurentów, ale faktycznie można zrozumieć przedsiębiorców, którzy chociaż mocno się starają, wytrwale pracują, to jednak nie posiadają wystarczających przychodów. Jednak należy zaakceptować takowy stan rzeczy! Tzn., trzeba akceptować konkurentów, ale w żadnym wypadku nie niższe profity. W końcu bez większego cienia wątpliwości można skutecznie walczyć z własnymi konkurentami. Oczywiście wchodzą w rachubę wyłącznie te sposoby walki, które są w 100% fair play!


Do zadań osoby chętnej do pracy jako kontroler finansowy należeć będą m.in.: przygotowanie, analiza, kontrolowanie budżetów, a także analiza odchyleń dotyczących wydatków oraz zysków firmy. Innym obowiązkiem może zostać analizowanie rentowności przychodów i kosztów czy tworzenie struktury centrów przychodowo-kosztowych.

Spodobał Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę wypełnij pit online pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Wymagane jest również cykliczne przeprowadzanie ocen efektywności inwestycji i analizy odchyleń.
1 2