Zawód o nazwie "sprzątacz"/"sprzątaczka" - czyli, zawód nie wyłącznie przeznaczony dla płci pięknej!

Usłyszawszy słowo "sprzątaczka", każda osoba od pierwszej chwili widzi naprzeciw oczu jakąś kobietę zamiatającą z rana chodniki lub taką, która to sprząta powierzchnie w biurach i tym podobne. Jednakże kiedy słyszymy odmianę tego słowa: "sprzątacz", pierwsze co myślimy to dokładnie to, iż jest to jakiś błąd w samej pisowni albo przejęzyczenie.
Myśli w ten sposób wbrew pozorom dosyć sporo ludzi, tymczasem samych sprzątaczy (a więc mężczyzn sprzątających), nie istnieje wcale tak mało, choć zazwyczaj sprzątają oni inne powierzchnie niż kobiety.


apartamentowiec


Jak to już wspomnieliśmy, sprzątaczki kojarzą się z biurami, chodnikami przed naszym blokiem, szkołami, szpitalami i o wiele więcej. Co jednakże robią ich odpowiednicy, czyli sprzątacze? A więc w tym zawodzie, tak jak w wielu innych, mężczyźni - mimo równości płci - bywają kierowani zazwyczaj do tych cięższych robót, aniżeli kobiety. Mówiąc "cięższych" nie rozmawiamy jednakże na temat stanu typu fizycznego, gdyż dziewczyny sprzątają dokładnie tak samo intensywnie, jeśli nie nawet ciężej niż mężczyźni, dokładnie z powodu faktu, iż są w większości o wiele słabsze fizycznie.

Nie wahaj się oraz zobacz zawarte tu uwagi o nas (https://www.foliograf.pl/wpisy/szukasz-oryginalnego-rozwiazania-skontaktuj-sie-ze-specjalista-chetnie-ci-pomozemy/). To na pewno będą godne Twojej uwagi informacje - po prostu kliknij ten link.

Wykonują one dosłownie te same zadania co płeć przeciwna, choć sprzątacze - dokładnie z powodu większej masy - są zwykle proszeni o wykonanie zadań bardziej siłowych, takiego typu jak odśnieżanie (chociaż niektóre panie też to robią), czy też usuwanie z chodników lodu.


1 2