Z roku na rok wzmacnia się świadomość i ranga odpowiedzialności obywatelskiej rodaków. Tu powinno się przypomnieć, że można z tego prawa skorzystać wyłącznie wtedy, kiedy rozliczamy się z fiskusem indywidualnie. Jeżeli poczynił to za nas nasz chlebodawca, to 1 proc. nie przekażemy. A do przekazywania 1 proc. podatku popiera coraz łatwiejsza metoda. W zeznaniu skarbowym wystarczy podać numer KRS wyłonionej organizacji pożytku publicznego. Co roku organizacje pożytku publicznego wnioskują o przekazanie 1 proc. podatku z rocznego rozliczenia.

Przekazując 1% podatku można osobiście decydować o tym, co stanie się z ułamkiem podatków i jak zostaną spożytkowane. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów jesteśmy w stanie wspomóc najbardziej potrzebujących. Co istotne, te pieniądze i tak nie zostaną w kieszeni płacących podatki. O ile nie ofiarujemy ich dowolnej organizacji pożytku publicznego, to rząd zadecyduje, jak je wydać. 1% podatku przekazać powinniśmy m.in. na wsparcie chorym maluchom, osobom starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym, na wyrównywanie możliwości szkolnych, na sprzyjanie ekologii. W tym miejscu szczegóły: 1% podatku dla OPP.
Pozostałe artykuły
Porady na wejście na newconnect, pozyskiwanie dopłat z UE

Dziś w Polsce osiągalna jest duża propozycja procedur uzyskiwania środków pomocnych na realizowanie koncepcji biznesowej. Dlatego rozpatrywanie potrzeb danego przedsięwzięcia powinno zostać przeprowadzone po zapoznaniu się z dostępnymi wyborami finansowania.