Jaki kompresor dobrać do domowych prac a który do piaskowania?

Zdarza się czasami sytuacja, że trzeba napompować koło w samochodzie albo materac na przyjazd gości. Pompowanie zwyczajną pompką może nam zająć niezwykle dużo czasu. Idealne będzie tu urządzenie, które może pomóc nam nie tylko przy tego typu działaniach, ale również przy wielu różnych, bardziej wymagających zadaniach.


Wybierając kompresor musimy zwrócić uwagę na jego pojemność.




kompresor


Jeśli pojemność będzie za mała, będzie zmuszało to do ciągłego napełniania butli. Jeżeli natomiast będzie za duża, w takiej sytuacji będzie to mieć wpływ na ciężar urządzenia. Do czynności domowych mógłby nam wystarczyć taki o pojemności dziesięciu litrów. Do piaskowania albo malowania wymagać będziemy kompresora o pojemności około 50 litrów. Im wyższa efektywność kompresora, tym naturalnie korzystniej. Powinna być ona jednak przystosowana do realizowanych zadań. Urządzenia te wytwarzają dosyć duży hałas. Cenione są więc narzędzia ciche w okazyjnej cenie. W sprzedaży dzisiaj są kompresory, które wytwarzają hałas akceptowalny dla naszego ucha. Ważny jest również czas nabijania butli. Informuje on użytkownika po jakim czasie zbiornik zostanie napełniony.


wykończenie


Kompresory możemy podzielić na dwa typy: tłokowy i membranowy. Kompresor tłokowy nie jest dziś szczególnie popularny ze względu na to, że szybko się nagrzewa oraz wolno chłodzi. Pod wpływem temperatury skroplona para, może zostawić kleksa przy malowaniu. Przy kompresorze membranowym, dzięki temu, że nie ma tam tłoków, znajduje się w nim mniejsza ilość części mechanicznych. Powietrze pompowane jest przy użyciu półprzepuszczalnej membrany. Przy pomocy tego urządzenia możemy pracować dłuższy czas bez przegrzania. Olejowy kompresor żąda nasmarowania sprężarki odpowiednim olejem, który powinien być co jakiś czas wymieniany.


1 2