Budowa niedrogiego domu

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakim najczęściej kierujemy się w czasie planowania budowy domu, są koszty. Doskonałością, do jakiego dąży mnóstwo osób jest sytuacja, w jakiej wydatki określone na budowę domu nie przewyższą ceny kupna mieszkanka.


izolacja przeciwwilgociowa schemat


Debiutującym inwestorom częstokroć wydaje się, że głównym kryterium jest wielkość powierzchni użytkowej domu. Jest w tym sporo prawdy, jednak rzeczywistość jest trochę bardziej zawiła. Oczywiście, im mniejszy domek, tym koszty będą mniejsze, ale równocześnie musimy zwracać uwagę na to, że za budowę dwóch domków o podobnej powierzchni użytkowej możemy uiścić bardzo rozmaite sumy. Projekty domów energooszczędnych o zwartej bryle okazują się sporo tańsze, niż fantazyjne projekty domków. Dlatego pierwszą kwestią, na którą powinni zwracać uwagę inwestorzy, będzie poziom skomplikowania bryły domu. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie wybór projektu na rzucie prostokąta albo kwadratu, bez zbytecznych niuansów architektonicznych. Obrys domku powinien mieć jak najbardziej harmonijne kształty. Stawiając na taki rodzaj projektu domku, tym samym zagwarantujemy sobie bardziej ekonomiczną eksploatację budynku.


Współcześnie coraz ogromniejszą wziętością cieszą się projekty domów bez podpiwniczenia.


Pozostałe artykuły

Jak zabezpieczyć dom przed rabusiami

Światła
Wedle statystyk to dokładnie latem jest najwięcej włamań. Zanim wyjedziemy na urlop, powinno się skomplikować życie złodziejom.


Możliwe że Twój budynek znajduje się we wspaniałej okolicy, na strzeżonym osiedlu, w położeniu, które z z dala mijają złodzieje i żadne włamanie Ci nie grozi.
1 2