Czy rozmowa kwalifikacyjna to część nielubianego horroru, który śni się każdej nocy przez kolejny tydzień?

Następny świt i znowu budzi się dzień. Ty niekoniecznie masz na to chrapkę. Dlaczego? Prawdopodobnie skończyłeś właśnie szkołę wyższą, starasz się o praktyki, szukasz nowej pracy lub zwyczajnie zmęczyła cię już obecna. Próby dobrego przygotowania się do rekrutacji nie dają zadowalających wyników.


Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać powstały problem
Rozmowa kwalifikacyjna to taki poziom, który daje znać, że CV i list motywacyjny zaciekawiły osobę rekrutującą. W tym momencie wystarczy jedynie zrobić dobre wrażenie. Łatwo się mówi, gorzej wykonać. Wzorcowa rozmowa kwalifikacyjna trwa zwykle od 20 minut do godziny. Czasami może się ona przedłużyć, zważywszy na test, o którego wypełnienie zostanie poproszony potencjalny pracownik.

Dobrze wyglądam?
Na rozmowę składa się także autoprezentacja opisana na polecanej stronie - , toteż powinniśmy pamiętać o treści i formie wypowiedzi. Zachowanie podczas rekrutacji zdradza jak radzimy sobie ze stresem, czy jesteśmy komunikatywni oraz otwarci. Nerwy nie są naszymi asystentami, chociaż nie można stwierdzić, iż oddziałują zupełnie źle na człowieka.
rozmowa kwalifikacyjna
Stres pobudza adrenalinę, powoduje, iż bardziej nam zależy i w ten sposób staramy się dać z siebie wszystko. Istotne, aby w przypadku drżącego głosu, czy rąk przyznać się do doskwierającego napięcia, np. „Przepraszam, jestem zdenerwowany. Wszystko przez to, że tak bardzo zależy mi na Państwa pracy”. Zawsze istnieje możliwość, że osoba rekrutująca zerknie na nas łagodniejszym okiem.

Błędy poznawcze
Czasami zdarza się, że czujesz się pokrzywdzony przez osobę rekrutującą. Pomimo ich wielkich prób, aby dokonywać bezstronnych ocen zainteresowanych oraz zachowywania określonych procedur, które mają na celu ograniczenie ryzyka wykonania błędu, to i tak uważasz, iż zostałeś nieodpowiednio oceniony.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię informacja, że podobny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link skuteczna windykacja terenowa.

Pomyśl o nowych kwalifikacjach ()!
1 2