Przedsiębiorca zaciągający kredyt może natrafić na problemy

Wysokość kredytu, w skład której wchodzą koszty związane z wzięciem pożyczki, stanowi dla przedsiębiorcy zagadkę aż do samej decyzji kredytowej. Przeciętny Kowalski ma lepiej – prawo gwarantuje mu dostęp do informacji o kredytach.

Nie jest tajemnicą, że koszty kredytu są najistotniejsze dla zadłużających się. Mniejsza rata to mniejszy ciężar dla budżetu oraz większa zdolność kredytowa. Instytucje finansowe dyskryminują jednak tych, którzy prowadzą działalność. Banki nie kwapią się do ujawniania przedsiębiorcom choćby przybliżonych kosztów kredytu. Skutkuje to tym, że przedsiębiorcy nie są w stanie porównać warunków finansowych kredytu – zupełnie inaczej niż klient indywidualny.

Dlaczego osoby prowadzące działalność są tak traktowane? Jeśli kredyt nieprzekraczający 80 tys. zł zaciąga osoba prywatna, bank zobowiązany jest do zawarcia w ofercie informacji o wszystkich kosztach dotyczących pożyczki. Tak stanowi ustawa o kredycie konsumenckim. Jeśli chodzi o kredyty na większe kwoty, banki nie są zobowiązane do podawania wspomnianych informacji. Na szczęście istnieje konkurencja.

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne--katy-wroclawskie) pokrewnego wpisu - on też jest godny zainteresowania.

Wymusza ona na instytucjach finansowych ujawnianie takich danych – bank, który zatajałby je, nie przetrwałby na rynku.

Artykuł powstał we współpracy z - darmowy program do fakturowania
kredytach (zobacz pożyczka pod zastaw działki rolnej)
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
20-06-30 07:15